Anketimiz: KOMÜNİZM Mİ, KAPİTALİZM Mİ?.İnsanlığa en çok hangisinin zararı dokunmuştur.

Katılımcı sayısı
3. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • KOMÜNİZM

  0 0%
 • KAPİTALİZM

  1 33.33%
 • Her ikisininde zararı dokunmuştur.

  2 66.67%


+ Yorum Gönder
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden KOMÜNİZM Mİ, KAPİTALİZM Mİ? İnsanlığa en çok hangisinin zararı dokunmuştur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Reklam

  KOMÜNİZM Mİ, KAPİTALİZM Mİ? İnsanlığa en çok hangisinin zararı dokunmuştur?

  Reklam

  KOMÜNİZM Mİ, KAPİTALİZM Mİ? İnsanlığa en çok hangisinin zararı dokunmuştur? Mumsema KOMÜNİZM Mİ, KAPİTALİZM Mİ? İnsanlığa en çok hangisinin zararı dokunmuştur?


  Komünizm, dünya üzerinde en fazla olarak 70 sene dayanabilmiştir.Eğer o iyi bir sistem olsaydı dünya milletleri onu desteklerlerdi.Demek ki iyi bir sistem olmadığı için yok olup gitti.Sovyetler Birliği bunun için dağılmıştır.


  Kapitalizme gelince...


  İşte dünyayı faizle sömüren, toplumu her türlü melanete götüren, zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bir tağuti sistemdir.Komünizm ve kapitalizm yine siyonizmin birer evlatlarıdır.Bunların hepsi tağuti sistemlerden olup İslam düzenine ters düşen sistemlerdir.Bunlarla müslümanların işi olmaz.Müslümanlar, ancak İslam nizamı yani şeriatla yönetilmelidir.Şeriat her türlü dertlere devadır.


  Kapitalizm, insanlık tarihinin en vahşi ve en acımasız sistemlerindendir. Her ne kadar görünen yüzü yumuşak olsa da altında katı bir yozlaştırma, sömürme ,ekonomik zulüm yatar.


  Kapitalist ruh, insan değerlerini güve gibi içten içe kemirir ve boş topluluklar oluşturur, sonra bu toplumları kendi istediği şekilde yeniden yapılandırıp olması gerekenin bu olduğunu söyler. Sanki doğalmış gibi böyle işlemiştir ancak ruhunu kapitalist zevklerden koparabilen üstün insan kavramına ulaşan bireyler bunu farketmektedirler.


  Sözde, kapitalizm insanlığa komünizmden daha çok özgürlük tanıyormuş gibi hava estirirler. Özgürlük denen şeyin tercihle ne kadar alakası vardır ki?. O, bize özgürlük alanı değil ancak tercihler sunmaktadır. Bununda adını özgürlük demektedirler.


  Cahiliye devrinde tağutlar vardı. Arap toplumu bunlara tapıyor olmaktan kıvanç duyardı. Aynen şimdi de insanlarımız paraya, güce ve mevkilere tapmakta, kendilerine yeni tağutlar edinmektedirler. sevdiğim birininde söylediği gibi: bunlar zamanında taşlara tapmış sonrada onu kağıt yapmışlardır. İşte kapitalizm insan hayatını ve insani değerleri bu kadar aşağı çekmiştir .Oysa komünizm her ne kadar kapitalizme karşı olsa da yeryüzünde onu önleyememiştir.


  İnsanlık onuru kapitalizmle geriye gideceği gibi belkide komünizmle çok da ileriye gidemeyecektir Ancak insanoğlu bunları red ettiğinde insanlığın değerlerinin ve insan kudsiyetinin farkında olacaktır.


  Komünizm sisteminde; zengin bir devlet ,devlet tarafından sömürülen fakir bir millet olmaktadır.Komünizm, halkın sırtından geçinen ve kendisini geliştirmeye çalışan bir sistem olup ayrıca İslam'da zekat farizatını tamamen yok etmeye çalışan tağuti sistemlerdendir.


  Sonuç olarak ne kapitalizm ne de komünizm bu insanlığa huzur,refah bereket getirmemiştir.


 2. AYSEN
  Kıdemli Üye

  Cevap: KOMÜNİZM Mİ, KAPİTALİZM Mİ? İnsanlığa en çok hangisinin zararı dokunmuştur?


  Reklam


  kominzm;parasız devletsiz toplumsal düzenin kurulmasını amaçlayan siyasi ideolojik bir hareket
  kapitalizm;yatırım gelir dağılımı üretim mal ve hizmet fiyatlarının piyasa ekonomisi tarafından belirlendiği sosyal ekonomik sistem

+ Yorum Gönder