+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu
Sohbet Konuları ve Anketler Kategorisinden Her derdinizi paylaşabileceğiniz Candan kaç dostunuz var? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Her derdinizi paylaşabileceğiniz Candan kaç dostunuz var?

  Reklam  Cevap: Her derdinizi paylaşabileceğiniz Candan kaç dostunuz var? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Hiç yok maalesef

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Her derdinizi paylaşabileceğiniz Candan kaç dostunuz var?


  Reklam


  Şükürler olsun ki, her derdime derman olan, benim hep iyiliğimi isteyen, beni koruyan, gözeten dostum var. Bir de dostumun bana hediyeleri var tabi ki. Hamdolsun.

 3. isimsiz 42
  Üye
  keske sırtımı dayayabileceğim bir dostum olsa. Hepsi biririnin ardından konusuor birbirini kötülüor onlarla dost olan ertesi günü bırak dostu yanında bile kimse dolaşamaz.

  bana çekmissin yada ben sana çekmisim.

 4. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Eskiden yani çok önceleri cahilliğimden herkezi dost bilirdim. Sırlarımı hep anlatırdım. Belkide tek çocuk olmamdan dolayı bilmiyorum. Bir kardeşim olsaydı böyle olmayabilirdi. İnsanlar çok saf görmekteler. Yani bazen bu beni üzüyor. Sonra diyorum ki boşver. Herkez keşke senin gibi olabilse. Hakikaten kimsenin kötülüğünü isteyen haset eden ya da farklı kötülük düşünen biri değilim çok şükür. Hatta bu karakter doğuştanmıdır yoksa sonradan mı kazandım knd kdn çok sormuşumdur.

  Çok üzüldüğüm olmuştur insanlar yüzünden. Ama artık akıllandım. Çok geç olsada. Bir ablam var. Karakter olarak herşeyi ile örnek aldığım. Hem mesleğinde hem anneliğinde hem insanlığında....namaza başlamam vesiledir bilmeden. Ona anlatırım bazı şeyleri. ALLAH RAZI OLSUN ondan.

 5. mikrosoft
  Üye
  bende çevremdeki insanlarla çok iyi geçinirim, herkes beni sever sayar ,tabii karşılıklı olarak
  ama allahtan başka dostum ,olmadı ,olsunda istemem herhalde, çünkü dostum olursa onunla tüm sıkıntılarımı,dertlerimi,sevinçlerimi konuşurum,paylaşırım ve bence mutluluk'da dertler'de çok fazla konuşulmamalı paylaşılmamalı.

 6. hfzcln
  Üye
  Elhamdülillah var.Rabbim cümlemizinkini daim eğlesin

 7. simav
  Üye
  Hayatım boyunca çok güvendiğim insanlar oldu çok sayıda kazıkta yedim ama en zor zamanımda daima yanımda olan dünyada tek dostum babamdır.

 8. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Maalesef yok

 9. ugurdogan
  Emekli
  Derdim olunca anlamıştım ki hiç yok.

 10. TEKE TEK
  Üye
  “Dost, dost diye nicesine sarıldım
  Benim sadık yarim kara topraktır”

  diyor Aşık Veysel. Bir şarkıda

  “Bir dost bulamadım, gün akşam oldu.”

  deniliyor. İnsanoğlu yüzyıllardır hep dost aramış, bulduğunu sanmış, sonunda hata ettiğini anlamış. Atila İlhan bir şiirinde

  “Ben senin olmadığını arıyorum.”

  diyor. Çünkü insanoğlu olmayacak yerde altın madenini arıyor, çaba harcıyor, emek sarfediyor, ama sonunda avucunu yalıyor. Bir bilsek ki dost Allah’tır, dost Allah yolunda giden Peygamberlerdir, velilerdir. Dost Allah yolunda giden temiz, samimi, mübarek insanlardır.

  Kur’an-ı Kerim’de Tevbe Suresinin 116. Ayetinde

  “Size Allah’tan başka ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı.”

  buyruluyor. Demek ki insanlık tarih boyunca gerçek dostu bulmak için yanılgıdan yanılgıya düşmüş, hep sonunda hayal kırıklığına uğramıştır. Biz, ancak Kur’an-ı Kerim’in yolunda giderek, Resulullah Efendimizi rehber alarak güzellikleri yaşayabilir, mutlu ve huzurlu oluruz.
  Ömür boyu dost arayanlar hiç düşünüyorlar mı, biz o gerçek dosta, o güzel insana layık mıyız? Acaba o, bizde aradığı güzellikleri bulabilecek mi? Acaba bunu hiç düşünüyor muyuz? acaba biz kendi kendimizle dost olabildik mi? Bunu hiç düşündük mü? İnsanoğlu nefsaniyeti ile yaşadığı sürece ne kendisine dost olabilir, ne başkasına. Dikkat edelim, sürekli dost arayanlar, daldan dala konanlar aslında kendi kendilerinden kaçmıyorlar mı? Biz Allah’la dost olup, Peygamberi en güzel örnek alıp yaşamadığımız sürece kendi kendimizle dost olamayız.

 11. Kırlangıç.
  Devamlı Üye
  Allah'tan büyük dost mu olur? Ama tabi biz O'na o kadar uzak bırakıyoruz ki kendimizi o dostluk kurulmuyor bir türlü.. Dünyevi olarak en sağlam dostluk ilkokul yıllarında kurulanlardır, onda çıkar ilişkisi yok ve herkes birbirini olduğu gibi kabul ediyor.Lisede masum doğan insanların çoğu kendini şeytanlaştırıp nefsine tapınca dostluk mümkün olmuyor pek.Ancak bir 'nasılsın iyi misin' muhabbeti.Ben hala ilkokul arkadaşlarımla görüşürüm her fırsatta, yeni okulumda tek bir dostum yok.

 12. sons
  Üye

  Reklam


  Bir tane dostum vardı hemde bi tanısanız öyle bi dostuki görseniz gıpta ederdiniz.Ama maalesef öldü fiziken olmasada manen öldü benim için.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 345 SonuncuSonuncu