+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 467
Soru - Cevap İslamiyet ve Ahlak Soru ve Cevapları Kategorisinden Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi.. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi..

  Reklam  Yorum: Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi.. yedinci sayfa yazısı mumsema.com Yorum: Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi..
  Ben de 12 yaşındayım ergenliğe rüyayla girdim şuana kadar sürtünerek bir kere bilmeden yapmıştım mezi gelmişti başka hiç yapmadım, o zamanlar ergenliğe de girmemiştim zaten o yüzden günah olmamıştır fakat son zamanlarda çok zorlanıyorum içim içimi yiyor hiç yapmadığım bir illete başlamak istemiyorum Rabbimin huzuruna temiz bu illete başlamamış günahını almamış olarak çıkmak istiyorum ne yapmalıyım lütfen yardım edin bana

 2. Misafir

  Yorum: Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi..


  Reklam


  Selamın Aleyküm Arkadaşlar...
  Ben 21 yaşındayım 13-14 yaşında bir Akraba vesilesi ile bu illete bulaştım. Porno ieyerek yapiyordum...
  Fakat ne kadarda uğraşsam bırakamadım. Bir zamanda Tarikata, Tasavvufa girdim 2009 da birşey bilmiyorduk o zaman Lise1 im. Lise 3-4 e gelince bişeyler anlamaya başladık Tasavvufun mahiyeti, Tarikatın önemi nedir diye Orada niyetimi düzelttim ve çekmemeye karar verdim Lise-4 te Nakşindi tarikatını bilen bilir. Menzilide. Niyet ettim beyler Vird(zikir) derslerini, Rabıta, hatme bunlarla beraber Namazlarıma çok dikkat etmeye başladim.
  Gerçekten sünnetlerine, namazin içindeki sünnetlerine çok dikkat etmeye başladım. Emin olun en fazla o zamanlara kadar 2 günde 1 mutlaka yapardim günde 1 di genelde. Böyle iken. Teldeki muzikleride sildim, full ilahi yükledim ve Kardeşlerim o zikirler ile Namazlarimiz ile bir anda Tövbe etmiştim ve 3-4 ay hiç çekmemiştim. Sonra onları istikrar sağlayamayınca yine yalpalandım dedigim gibi Niyetimizi edelim az gayret gosterelim. Allaha şükür namazlarimizi hep kılıyoruz ama Bu Tv,Film ve muzikler insanin kimyasini değiştirebiliyor...
  Herkes yazdı bende başımdan geleni yazdım...
  şimdi ise dediğim gibi zikirlerimde sıkıntı var, namazlara eskisi gibi özen gostermiyorum ve boşluk içindeyim ondan dolayi da insan kafasi kayiyor...
  Rabbim hepimizi kurtarsın İnşallah dua ile

 3. Misafir
  Allah hepinizi muhafaza etsin. Bu durumda olan ilk esimden bosandim. Cunku ac gozlu ve ahlaksizdi. Suan 2. Evliligim esim cok takva . Ve mutluyuz.
  Evlenebiliyosaniz evlenin Allahtan korkun harama bakmayin oruc tutun. Bu dunya 3 gunluk gibi yanilgiya dusmeyin kabir var, ahirett var. Nasil yasarsaniz oyle ölursunuz, nasil ölurseniz oyle diriltilirsiniz. Nasuh tovbesi yapin ve sabredin Allah Kurtarir emin olun.

 4. Misafir
  Ben bir kızım ama bu aralar haftada bi kaç kez yapıyorum her yaptığımda pişman oluyorum zaten kendimi çok çirkin buluyorum bu beni sürüklüyor ben her seferinde tövbe ediyorum ne yapmalıyım nasıl kurtulabilirim?

 5. Misafir
  Ben günde 5 vakit namaz kılan kuran okuyan bir gencim 2 ay önce çok ajmıştım azgınlığımın gitmesi için masturbasyon yaptım
  Ondan sonra uruşturucu gibi bağımlı oldum bırakamıyorum bana yardımcı olun lütfen hergün gusul almak zorunda kalıyorum.

 6. Misafir
  Merhaba arkadaşlar,
  Ben 24 yaşında erkeğim ve bu durumdan kurtulmanın naçizane bir kaç yolunu sizlerle paylaşmak isterim.
  Çoğumuzun mastürbasyon fikri akla geldiğinde bu fikir gerçekleştirmek için sessiz kuytu köşe bir mekan ararız ve o ortamı sağladıktan sonra kendimizi rahatlatmak adına yapmış olduğumuz şey aslında bizi köşe kıvrak sıkıştırmaktadır farkında değiliz.Bu ortamlarda Allah C.C aklınıza getirin evin içinde annenizin babanızın sizi görmediğini sanıp oluşturduğunuz ortamda Allah C.C sizleri gördüğünü unutmayın.Bunu aklınıza bir kere koyduğunuz takdirde emin olun ki kendi kendinize ne yapıyorum ben diyeceksiniz.Ayağa kalkıp silkinmeyi deneyin.Ve çok zor olacak ama abdest almayı deneyin almakta zorluk yaşarsanız en azından soğuk suyu açıp elinizi kolunuzu yıkayın.Yada lavaboya gidip küçük abdestinizi yapmaya çalışın ve avret yerinizi soğuk suyla yıkayın ama öyle su döküp çıkmayın iyice yıkayın ve şehvet duygusunun orada tamamen gittiğinden emin olun ve tekrar odanıza döndüğünüzde ne yapıyorsanız bırakın yattığınız yeri değiştirin yatağın öbür tarafına geçin bu anlattıklarım kardeşlerim ani şehvet duygusu sizi sardığında sizlere faydası olacak olan yöntemdir.

  Arkadaşlar sosyal medya kullanımı çok önemli özellikle takip etmiş olduğunuz sayfaları genel anlamıyla sizlere yarar sağlayacak şekilde düzenleyen gülüp eğlenmek vs şeyler hepimizin hakkı ama çoğu şeyde cinsel içerikli reklam sayfalarını paylaşım yapan sayfaları bırakın (zayıflama,makyaj malzemeleri,kişisel bakım vs)ürünlerinin reklamlarını yapanları gerekirse engelleyin ve islami sayfaları takip edin. ana sayfanızda sürekli islami sayfları bulundurursanız gözünüzün aşina olduğuna kalbiniz ve beyniniz de ortak olacaktır.

  Tek kalmayın arkadaşlarınız yada aileniz ile bol bol vakit geçirin spor yapın farklı uğraşlar edinin yeni arkadaşlıklar kurun ama şu telefonlarınızı elinizden bırakın gerekmedikçe elinize almayın.
  İnşallah en kısa zamanda kurtulursunuz.
  Selam ve dua ile.

 7. Misafir
  Hepsi okuldaki arkadaşlar yüzünden sapık sapık konuşuyorlar
  Mübarek bir masturbasyon yapasın gelince elin ayağın titriyor, kalbin küt küt atıyor. Birbirimize dua edelim kardeşler. Bunun bir de öbür dünyası var...

 8. Misafir
  Allah için dua edin bi insan 1 günde 5 kere cekermi ya ben 23 yaşındayım milli olamadım hiç bir şekilde karı kız ortamım yok bir iki defa çektim bağımlı oldum tuvalette bile aklıma geliyor hemen çekiyorum engel olamıyorum..

 9. Misafir
  Sunshine arkadaşlar bu masturbasyon belası insanin yüzünde nur bırakmıyor,asosyalleştiriyor,özgüvensizleştiriyor. Ne yapın Edinburgh bu beladan kurtulun Allah yardımcımız olsun . Selam!

 10. Misafir
  bence canımız çekmeye başladıgına yada böle dusunceler geldiğinde bizim gibi cekmemeye çalışan arkadaşlar birbirlerine destek olmalı buyuzden canı çeken de yapmak istyeende birbiriyle konuşmalı hani hem kafası dağılır hem aklına getirmemesi için bahanesi olur hemde destek olmus oluruz arkadasşlar bunu nasıl yapalım nerde ve nasıl ortak bir yerde görüşelim yazışalım iletişim kuralım ki birbirimizi gaz geldiğinde durdurabilelim

+ Yorum Gönder
7. Sayfa BirinciBirinci ... 467
masturbasyondan kurtulma,  Masturbasyondan kurtulma yollari,  masturbasyondan kurtulmak,  mastürbasyon kurtulmanın yolları,  mastürbasyondan kurtulma,  mastırbasyondan kurtulma yolları,  mastürbasyondan kurtulmak