+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru - Cevap İslamiyet ve Ahlak Soru ve Cevapları Kategorisinden Adam öldürmenin caiz olduğu yerler neresidir. Namus için adam öldürmek caiz mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Sabri
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Adam öldürmenin caiz olduğu yerler neresidir. Namus için adam öldürmek caiz mi?

  Reklam  Cevap: Adam öldürmenin caiz olduğu yerler neresidir. Namus için adam öldürmek caiz mi? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Adam öldürmenin caiz olduğu yerler neresidir. Namus için adam öldürmek caiz mi?
  namus için adam öldürmek günah mı

  babami olduren lerden birisinioldursem helal midir
  İslamda öldürme işini devlet yapar, yoksa kan davasına döner

 2. Misafir

  Cevap: Adam öldürmenin caiz olduğu yerler neresidir. Namus için adam öldürmek caiz mi?


  Reklam


  hocam 4 yil oldu adama hic bisey olmadi hayatni yasiyo mutlu mesut

 3. Misafir
  Eh be kardesim sen karsi tarafi oldurecegine once evindekini ne yapacan onu dusun aklinda fikrinde varsa zaten yapar bunlari sana niyemi soyluyprum cunki aynisi benim basima geldigi icin

 4. Misafir
  Hocam eşim beni aldadatı vede aldattığı kişi beni tahrik ediyor ben bukişiyi öldürsem dinen suçu günahı varmıdır

 5. arifselim
  Yönetici
  İslam dininde kişi kendi başına öldürmesi caiz değildir. Sen sorunu eşinle çözmelisin karşı tarafı öldürmekle eline ne geçecek. Eşinle bu sorunu kökünden çözmek için seni rahat ettirmesi gerekir. Eğer güven oluşmazsa onu boşamak senin hakkındır.

 6. Misafir
  arif hocam merhaba size iki sorum olacak 1. çok sevdiğim biri var evlilik düşünüyordum bu benden önce bir hata yapmış ve biriyle ilişkiye girmiş pişman ama iş işten geçmiş bu kadar severken bu duymak şok etti beni çok seviyosam ve kendide çok pişmansa evlenmemde sakınca var mı,bıraksam yarı yolda bırakmışım gibi olacak bunu ona yapan kişiyle aramda bir fark kalmayacak gibi geliyor bana sizden yorum alacam 2.cisi bunu sevdiğim kıza yapan kişi terketmiş gitmiş bunun cezası bu adam nedir inanın öldürmeyi bile düşünüyorum bir kızın namusu ve geleceği ile oynadı diye böle bi insanı öldürmenin dinde cezası nedir.

 7. arifselim
  Yönetici
  1. Bu durumda olan bir kadınla evlenmek caizdir eğer istersen evlenebilirsin. Ama bu öyle bir kara olmalı ki asla hayatın boyunca bu konuyu açmayacak ve asla yüzüne vurmayacaksın. En ufak bir şüphen olursa asla evlenme.

  2. Bu kişinin hesabı artık Allah'a kalmıştır. Onu cezalandırmak sana ait değildir ve asla sana helal olmaz.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
namus için adam öldürmek günah mı,  namus için adam öldürmenin cezası,  namus icin Adam oldurmek gunahmi,  adam öldürmek günah mı,  namus için adam öldürmek,  namus icin adam oldurmek caizmidir,  namus davası için adam öldürmenin cezası