+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Ahlak Soru ve Cevapları Kategorisinden Yatakta uzanmış olarak dua ve sure okumak caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. imam
  Üye
  Reklam

  Yatakta uzanmış olarak dua ve sure okumak caiz midir?

  Reklam

  Yatakta uzanmış olarak dua ve sure okumak caiz midir? Mumsema Yatakta uzanmış olarak dua ve sure okumak caiz midir?

  Soru

  Yatmadan önce okunacak sureler ve dualar hakkinda hadisler var (elhamdullillah) mesela ayetel kursi veya (felak nas) gibi sureler tavsiye ediliyor. Onlar yatakta uzanmis halde okumanin zarari var mi?

  Gece yatarken abdestsiz dua ve ezberden Kuran okunur mu, abdestsiz dini kitap okunur mu?

  Soru

  Gece yatağa girerken veya yataktayken abdestsiz dua edilir mi. yatakta uzanmış şekilde dua edilir mi abdestsiz dini kitaplar okunur mu?

  Gece yatağa girerken veya yatakta uzanmış şekilde dua ve Kuran okunabilir. Dua okumak için abdest almaya gerek yoktur. Ezberden Kuran okumak için de abdest almak şart değildir.


 2. DELFİN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Yatakta uzanmış olarak dua ve sure okumak caiz midir?


  Reklam


  İnsanlar gece yatağa yattıkları zaman vicdanları ile baş başa kalır ve günün muhasebesini yapar.Yani bunları yapması gerekmektedir.Uyuyan ve bir daha uyanacağı belli olmayan kimseler dua edebilir sure okuyabilirler.

 3. Misafir
  Bayanların uzanarak sure okuması caizmidir

 4. arifselim
  Yönetici
  Bayan olsun erkek olsun uzanarak sure ve dua okumaları caizdir. Hele uyumadan önce ise okunmasında zaten bir sakınca yoktur. Normal zamanlarda ise hürmeten oturarak ve edep içerisinde okumak en doğru olanıdır.

+ Yorum Gönder
yatakta dua okunurmu,  yatakta dua edilir mi,  ayetel kürsi abdestsiz okunur mu,  yatarken dua okunurmu,  yatakta yatarken dua okunurmu,  yatarak sure okunur mu,  yatakta sure okunur mu