+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Dini Makale Şiir ve Yazı Makale Kategorisinden Aynı Rüyayı Görüyorsak, Gördüğümüz Rüya Değildir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Aynı Rüyayı Görüyorsak, Gördüğümüz Rüya Değildir

  Reklam  Yorum: Aynı Rüyayı Görüyorsak, Gördüğümüz Rüya Değildir isimli konu Mumsema.com Yorum: Aynı Rüyayı Görüyorsak, Gördüğümüz Rüya Değildir
  Rüyamda sık sık erkek arkadaşımı görüyorum hayal değil eminim rüya evlilik günü telaşını veya nisanlandigimiz zamanları görüyorum ama bunları 1-2 kere değil de sık sık görüyorum ve cok gercekciler sanki olayı gerçekten yaşıyormus gibi oluyorum.Bir de benim gerçek hayata dair bir rüya gorduysem bu 1 hafta içinde gerçekleşiyor mesela birisini kaza yaparken mi gördüm kaza yapıyor ya da bir şey kazandığını mi gördüm 1 hafta içinde kazandığı şeye kavuşuyor.Çok önceden sınav sorularını rüyamda görmüştüm aynısı ertesi gün sınavda çıktı bunu ornek olarak soyledim baska ne gorursem gercek oluyor.Hani bununla ilgili bir bağlantı kurmalı miyim yoksa sadece bilincaltim da yatan haller nedeni ile mi böyle rüyalar görüyorum.

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Aynı Rüyayı Görüyorsak, Gördüğümüz Rüya Değildir


  Reklam


  Rüyalar zaten ruh ile görüldüğü için adeta gerçek gibi hissedilir. Rüyaların doğru veya olduğu gibi çıkması ise zaman zaman çok normal bir durumdur. Belki sende daha sık oluyor olabilir ama bundan özel bir mana çıkarmak yanlıştır. Bu gördüğün evlilik telaşı gibi şeyler hayırla ve dileklerin gerçekleşmesi şeklinde yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

 3. Misafir
  Selamun Aleyküm. Ben 19 yaşındayım. Ve tesettürlüyüm. Haftada 3 gün Kur'an dersi görüyorum. Bunları söyledim çünkü belki bir bağlantısı vardır. Dün gece saat 4 sularında kalkıp ablama seslenmişim ve "Abla kalk senin sırtına veya beline işaretler yapıcaktık" demişim. Gözlerim açıkmış ve ayaktaymışım. Ama ben bunlardan habersizim. Herşeyi ablam anlattı hatta yemin de etti. Önceden de ablamı birkaç kere rahatsız ediyorlardı. Hocam bu olaydan 1-2 gün önce de rüyama domuz şeklinde girdi ismini anmak istemiyorum ama ya cindi yada şeytandı. Bundan %100 eminim. Ardından çok yakışıklı bir adam kılığında elinde şemsiyesi ile benim ve kuzenim ile evden çıktık. Rüyam orada bitiyor.
  Hocam bana musallat mı oldular yoksa bana büyü filan mı yaptırdı birisi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam hanım kardeşim. Bu rüyalar ve yaşadıklarının musallat olması ile bir alakası yoktur. Çoğu kere insanın bir şeyden etkilenmesinden veya bilinçaltında kalan bir şeyden dolayı görülebilir bu çok normal ve geçici bir durumdur. Bunları önemsemenize bile gerek yoktur. Uyumadan önce 7 sefer ayetel kürsi okursa rahat edeceksin Allah'ın izniyle.

 5. Misafir
  Bugun Eşimle sabah benzer saatkerde benzer rüyaları gördük. Onum gördüğü rüyada evimize 2 misafir almışım kendisine haber vermişim icerde uyuyorlar senin arkadaslarınmış demişim. Eşim kendilerini tanımadıgını anlayıp gidip kovmuş ancak cadı cıkmıs 1 tanesi bütün eve büyü yapmış evim köşelerinden mantarlar çıkmış ben hayvana dönüşmüşüm . cadıyı bıcaklamaya çalısmışız böyle bir kabus. Bende aynı saatlerde rüyamda harabe bir evde bu bizim kendi evimizmiş mavi bir canta buluyorum içinde hareket eden bitkiler çıkıyor ve camda bazı yazılmıs harfler görüyorum onları not ediyorum bir yere. Dışarıda kücük bir cocugun elinde beyaz cis bir köpek var. Çocuk köpeği bıcaklayarak öldürüyot ve ben aglayarak uyandım. Birbirinize rüyamızı anlattık ve şok olduk. Nedir ne değildir gercekten bileniyorum :

 6. arifselim
  Yönetici
  Aynı veya birbirine benzer rüyaları görmesi mümkündür. Bu her zaman olacak bir şey değildir. Bu rüyalarınızın genel bir yorumu ise, haksızlığa uğramak, evin içerisinde sorun veya sıkıntıların baş göstermesine neden olacak şeyleri yaşamak anlamlarında tabir edilir. Sonu ferah olacak sıkıntılı bir döneme yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

 7. Misafir
  kız arkadaşımla aynı rüyayı görduk onun yardıma ihtiyacı vardı onun ismi ile uykudan uyandım kız arkadaşım da aynı şekılde rüyasında yardıma ihtiyacı vardı oda benım ismimle uykudan uyandı bunun manası nedır????*

 8. arifselim
  Yönetici
  Çok sık olmasa da bazı kişilerin aynı veya benzeri rüyaları görmeleri mümkündür. Bu rüyanın anlamı ise gerçek hayatta da birisine destek olmaya ve iyiliğinin dokunmasına tabir edilir. Allah'tan hayırlısını dilemek en güzelidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23

iki kişinin aynı rüyayı görmesi

aynı rüyayı görmekbaşkasıyla aynı rüyayı görmekiki kişinin aynı anda aynı rüyayı görmesiiki kişinin aynı rüyayı görmesi ne demektiraynı rüyayı iki kişinin görmesisürekli aynı rüyayı görmek