+ Yorum Gönder
Manzaralar Resimler ve Türkiye İl Resimleri Kategorisinden Kırıkkale Resimleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. LeoparGS
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kırıkkale Resimleri

  Reklam

  Kırıkkale Resimleri Mumsema
  Kırıkkale Görselleri

  Kırıkkale, Kırıkköyü ile şehir merkezinde bulunan kalenin birleşmesiyle meydana gelen bir sanayi ilçesi iken 1989 yılında il olmuştur.
  Kırıkkale önceden köy olarak tanımlanırdı. Daha sonradan Kırşehir, Çankırı, Yozgat gibi Kırıkkale'nin komşu illeri tarafından buraya göç edenler olmuştur. Daha sonradan akraba akraba aile aile yakın akranlar buraya gelerek büyütmüşlerdir.. Şu an Kırıkkale Veli Korkmaz Yönetiminde dahada genişlemektedir...
  Kırıkkale ilinin merkezi olan ilçedir.
  Şehrin adının nerden aldığına dair kesin bir bilgi yoktur. Kırıkköyü ile kentin merkezinde bulunan Kaletepe'nin kısaltılarak birleştirilmesinden ortaya çıktığı söylenir. Bu ismin halk tarafından yakıştırıldığı kanaati yaygın olmakla beraber bölgenin ismi Osmanlı arşiv belgelerinde "Kırıkkal" şeklinde geçmektedir. Kırıkkale 21 Haziran 1989 tarih ve 3578 Sayılı yasa gereğince dönemim başbakanı Turgut Özal tarafından yapılan törenle il olmuştur. İlk Valisi Fikret Güven 17 Ağustos 1989 tarihinde yapılan törenle il valiliği görevine başlamıştır. Kırıkkale'nin 8 ilçesi, 171 köyü ve 18 kasabası bulunur.


 2. Leyli Rana
  Devamlı Üye

  --->: Kırıkkale Resimleri


  Reklam


  güzel bir yermiş, teşekkür ederim

 3. inci-mercan
  Üye
  paylaşım için Allah razı olsun

 4. Şema
  Moderatör
  Kırıkkale resmi


  kırıkkale resmi.jpg

 5. Misafir
  guzel resimler

+ Yorum Gönder
,  ,