+ Yorum Gönder
Manzaralar Resimler ve Türkiye İl Resimleri Kategorisinden Gaziantep Resimleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. LeoparGS
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gaziantep Resimleri

  Reklam

  Gaziantep Resimleri Mumsema
  Gaziantep Resimleri

  Paleolotik çağdan bu yana çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Gaziantep, Anadolu’nun ve Dünyanın en eski yerleşim yeridir.

  6000 yıllık tarihi geçmişi ile ilimiz, Tarihi ve kültürel zenginlikleri Antik Kentleri,Mozaikleri,camileri, Kiliseleri, Hanları,Hamamları, Bedestenleri ve pek çok yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ile bir metropol kenttir. Gaziantepliler bitmez tükenmez enerjisi, azmi ve girişimciliği ile kendi sanayisini kendisi kurmuş örnek bir sanayi ve ticaret kenti meydana getirmişlerdir.Gaziantep Güneydoğu nun en büyük Türkiye'nin ise 6. Büyük kentidir.Güneydoğu Anadoluyu batıya bağlayan kara ve demiryollarının merkezi olması,Uluslarası havaalanı ile tam bir metropol kenttir.Gaziantep'in şu an 9 ilçesi 17 beldesi ve 616 köyü vardır.İlin nüfusu 1.450.000 civarındadır.Gaziantep'in rakımı ise 850 metredir.


  Gaziantep'in adı: Eskiden Ayıntap olarak adlandırılan Gaziantep adını tarihin derinliklerinden,sıfatını Milli Mücadeledeki kahramanlıklarla dolu müdafasından almıştır. Ayıntap olan ismi daha sonra Antep olarak geçmeye başladı.1921 yılında ise Gazi ünvanını alarak GAZİANTEP oldu.


  Zeugma
  Gaziantep'in Meşhur Bakırları
 2. kerze
  Devamlı Üye

  --->: Gaziantep Resimleri


  Reklam
 3. Leyli Rana
  Devamlı Üye
  güzel bir yermiş, teşekkür ederim

 4. HaFZıNGöZYaŞı
  Hafız
  Allah razı olsun

 5. Şema
  Moderatör
  Gaziantep ilinden güzel bir resim


  gaziantep-resmi.jpg

+ Yorum Gönder