+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Yatakta Uzanarak Felak Nas Ayetel Kürsi Okumak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yatakta Uzanarak Felak Nas Ayetel Kürsi Okumak

  Reklam
  Sual: Yatak Da Uzanarak Felak Nas Ayetel Kürsi Okumak yani tam uyacağmız zaman yatağımızın içine girip uzanarak felak nas okumak günah mı uzanarak ? 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Yatak ta Uzanarak Felak Nas Ayetel Kürsi Okumak


  Reklam  Cevap: Günah değil kardeşim okuyabilirsin hatta sünnet kardeş


  Hz. Peygamber Efendimiz(a.s.m) Ebu Hureyre’ye şu tavsiyede bulunmuştur:

  “Yatağına girdiğinde Ayete’l-Kürsi’yi oku, Allah tarafından senin için (sabaha kadar)sürekli yanında kalan bir koruma verilir ve sabaha kadar şeytan sana yaklaşmaz.”

  (Buharî, Fezailu’l-Kur’an, 10).

  Hz. Peygamber (s.a.s) yatağına girdiği zaman İhlâs sûresiyle Muavvizeteyni okurdu. Buhârî, Hz. Aişe validemizden şöyle rivayet etmiştir: "Hz. Muhammed (s.a.s) her gece yatmağa hazırlandığı zaman iki elini açarak birleştirir, İhlâs, Felâk ve Nâs sûrelerini okuyarak ellerinin içine üfler, sonra başından ve yüzünden başlayarak üç defa elinin eriştiği kadarıyla bütün vücudunu sıvazlar ondan sonra yatardı."


 3. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥
  Onlar ayakta iken de, otururken de, yatarken de Allah’ı anarlar.”

  Âl-i İmrân sûresi (3), 191


+ Yorum Gönder
adetliyken ayetel kürsi okumak günah mı,  adetliyken ayetel kürsi okumak,  rüyada ayetel kürsi okumak,  felak nas ayetel kürsi,  ruyada yataga ayetel kursi yazmak