+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Temizlikle ilgili kurandaki bütün ayetLer Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Temizlikle ilgili kurandaki bütün ayetLer

  Reklam
  Sual: Temizlikle ilgili kurandaki bütün ayetlere ihtiyacım var aciL .Temizlik hakkında ayetleri verir misiniz ? . . ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: temizlikle ilgili kurandaki bütün ayetLer


  Reklam  Cevap: Temizlikle ilgili kuranda geçen ayetler


  (Ayet meâli). "Şübhe yok ki, Allah, tevbe edenleri de, (maddi - mânevi kirlerden) temizlenenleri de sever." (el-Bakare, 222).

  Ayet: "(Bu abdest ve teyemmüm emriyle) Allah sizin için güçlük dilemez, fakat sizi tertemiz etmek ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak ister. Tâ ki şükredesiniz." (el-Mâide, 6).

  Ayyet: "Allah, üzerinize gökten yağmur indiriyor; onunla sizi pisliklerden temizlesin, diye." (el-Enfâl, 11).

  Ayet: "Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. "(5/6)

  Ayet: "Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. "(8/11)

  Ayet "Elbiseni temizle. (74/4)

+ Yorum Gönder