+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Boşanan bir kadına, İslamda nafaka var mı? varsa süresi ne kadar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Boşanan bir kadına, İslamda nafaka var mı? varsa süresi ne kadar

  Reklam
  Cevap: Boşanan bir kadına, İslamda nafaka var mı? varsa süresi ne kadar isimli yazı www.Mumsema.com

  Islam dinine göre boşanan bir bayana nafaka vermek haramdir.egerki boşanan bir bayanın kendine bakamayacak durumu varsa ozaman belli bir miktar vermesi doğrudur

 2. Misafir

  Cevap: Boşanan bir kadına, İslamda nafaka var mı? varsa süresi ne kadar


  Reklam  Islamda nafaka da vardir,taraflari koruyacak tum kurallar ve sartlar da vardir.kuran da yazip,hukmu kalkan bir ayet yoktur.nafaka 4 ay degildir,o iddet muddetidir.işkembeyi kübradan sallamayalim.
  Islamda su varmidir diye buraya yazacagina ac oku arastir.tembel olmayalim.

 3. Misafir
  Aynen kardeşim sana katılıyorum.Nafaka 3 iddet dönemidir.Bu da 3 ay 10 gün.3 iddet dönemi boyunca yeme,içme barınma vb.yataklarını ayırarak erkek tüm ihtiyaclarını karşılamak zorunda.Boşanma Allah'ın sevmediği helal olduğundan ola ki birleşirler diye.3 iddet dönemi sonunda kadının kendi için aldığı nafaka haramdır.Çocukların nafakası babaya aittir.Boşanmada mehir varsa erkek onu da ödemek zorundadır.

 4. Misafir
  Kardesim bosanilan kadin 3 iddet suresi bekler. Koca bunu 3 oddet siresince vermekle yukumlu olup sure bitince de biter

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
islamda nafaka,  islamda nafaka varmı,  islamda boşanma ve nafaka,  dinen nafaka,  islama göre nafaka,  islamda nafaka var mı,  dinimizde nafaka