+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Namazda kısa sureden sonra uzun sure okumak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Namazda kısa sureden sonra uzun sure okumak

  Reklam
  Sual: Arkadaşlar selamın aleyküm ben zammi sureleri sırasıyla okuyorum ancak bazi yerlerde uzunluğuna göre yani kisa sureden sonra uzun sure okunacagini falan duydum ben normal Kuran daki sirasina göre okusam sıkıntı olur mi ayrica bir sorum daha var mesela 4 rekatlik bir sünneti kildiktan sonra farza gecerken zammi sure sirasini bozmadan devam mi etmeliyim yoksa önceki namazin sirasi bu namaz icin onemli degil mi yani sünnetin son rekatinda ihlas okuduktan sonra farzda illa sıraya devam edip felak nas mi okumam gerekir ? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Namazda kısa sureden sonra uzun sure okumak


  Reklam  Cevap: Aleykum selam kardeşim. Namazlarda zammı surelerin birinci rekatta okunan sure veya ayetlerin ikincisinden daha uzun olması farz namazlarda sünnettir. Şayet daha uzun okursan bile namazına bir zararı yoktur. Her namaz selamla bitirildiğinde diğer kılınacak namazda okunacak zammı surelerin sıralaması yeniden başlamış olur.

+ Yorum Gönder