+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Havari ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Havari ile ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Havariler ile ilgili ayetlere ihtiyacım var Havariler hakkında kurandan ayetler paylaşabilir misiniz ? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Havari ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Kuranda havari ile alakali tahmini 5 ayet geçiyor
  3:52 - İsa onların inkârlarını hissedince: "Allah yolunda yardımcılarım kim?" dedi. Havariler: "Allah yolunda yardımcılar biziz. Allah'a iman ettik. Şahit ol ki, biz muhakkak müslümanlarız." dediler.

  5:111 - Hani Havarilere: " Bana ve Resulüme iman edin" diye ilham etmiştim. Onlar da: "İman ettik, bizim şüphesiz müslümanlar olduğumuza şahit ol" demişlerdi.

  5:112 - Havariler:" Ey Meryemoğlu İsa, Rabbin bize gökten bir sofra indirebilir mi?" dediler. İsa da: "İnanıyorsanız Allah'tan korkun" dedi.

  5:113 - Havâriler: "İstiyoruz ki ondan yiyelim, kalblerimiz iyice yatışsın, senin bize doğru söylediğini bilelim ve bunu bizzat görenlerden olalım" dediler.

  61:14 - Ey inananlar, Allah'ın yardımcıları olun. Nitekim Meryem oğlu İsa da havarilere: "Allah'a (giden yolda) benim yardımcılarım kimdir?" demişti. Havariler: "Allah (yolun)un yardımcıları biziz." dediler. İsrail oğullarından bir zümre inandı, bir zümre inkar etti. Biz de inananları, düşmanlarına karşı destekledik, onlar üstün geldiler


+ Yorum Gönder