+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Emek ve rızık hakkında ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Emek ve rızık hakkında ayetler

  Reklam
  Sual: Emek ve rızık hakkında ayetler paylaşır mısınız Emek ve rızık ile ilgili ayetler verir misiniz ? ? 2. melle
  Devamlı Üye

  Cevap: emek ve rızık hakkında ayetler


  Reklam  Cevap:
  emek ve rızık hakkında ayetler

  # 11. Sure (Hûd Suresi), 6. Ayet
  Yeryüzünde hiçbir canlı yoktur ki, rızkı Allah'a âit olmasın. Her birinin (dünyada) duracakları yeri de, (öldükten sonra) emaneten konulacakları yeri de o bilir. Bunların hepsi açık bir kitapta (Levh-i Mahfuz'da yazılı) dır.
  # 11. Sure (Hûd Suresi), 88. Ayet
  Şu'ayb şöyle dedi: "Ey kavmim! Söyleyin bakayım, ya ben Rabbimden gelen açık bir delil üzere isem ve katından bana güzel bir rızık vermişse!. Ben size yasakladığımı kendim yapmak istemiyorum. Ben sadece gücüm yettiğince (sizi) düzeltmek istiyorum. Başarım ancak Allah'ın yardımı iledir. Ben sadece ona tevekkül ettim ve sadece ona yöneliyorum."
  # 13. Sure (Ra'd Suresi), 26. Ayet
  Allah rızkı dilediğine bol verir, (dilediğine de) kısar. Onlar ise dünya hayatı ile sevinmektedirler. Halbuki dünya hayatı, ahiretin yanında çok az bir yararlanmadan ibarettir.
  # 15. Sure (Hicr Suresi), 20. Ayet
  Orada hem sizin için, hem de sizin rızık vermediğiniz kimseler için geçimlikler meydana getirdik.
  # 16. Sure (Nahl Suresi), 71. Ayet
  Allah rızık konusunda kiminizi kiminizden üstün kıldı. Üstün kılınanlar rızıklarını ellerinin altındakilere vermezler ki rızıkta hep eşit olsunlar. Şimdi Allah'ın nimetini mi inkar ediyorlar?
  # 16. Sure (Nahl Suresi), 72. Ayet
  Allah size kendi cinsinizden eşler var etti. Eşlerinizden de oğullar ve torunlar verdi ve sizi temiz şeylerden rızıklandırdı. Öyleyken onlar batıla inanıyorlar da Allah'ın nimetini inkâr mı ediyorlar?
  # 16. Sure (Nahl Suresi), 114. Ayet
  Artık Allah'ın size helâl ve temiz olarak verdiği rızıklardan yiyin. Eğer yalnız ona ibadet ediyorsanız, Allah'ın nimetine şükredin.


+ Yorum Gönder
emek ile ilgili ayetler,  emek ve rızık ile ilgili ayetler,  emekle ilgili ayetler,  emek ve rızıkla ilgili ayetler,  rızk ve emek ile ilgili 2 ayet,  emekle i,  emek ve rızık ile ilgili ayet meali