+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Zebaniler ve zebur ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zebaniler ve zebur ile ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Zebaniler ve zebur ile ilgili ayetler nelerdir Zebaniler ve zebur hakkında ayeti kelimeler yayımlar mısınız ? ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: zebaniler ve zebur ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Zebaniler Ve Zebur İle İlgili Ayetler - Zebaniler İle İlgili Ayetler - Zebur İle İlgili Ayetler


  Zebaniler İle İlgili Ayetler

  Onu tutun da cehennemin orta yerine sürükleyin. (44/47)

  Sonra kaynar suyun azabından başının üstüne dökün; (44/48)

  (Azabı) Tad; çünkü sen (kendince) üstün onurluydun. (44/49)

  Biz o ateşin koruyucularını meleklerden başkasını kılmadık. Ve onların sayısını inkâr edenler için yalnızca bir fitne (konusu) yaptık ki kendilerine kitap verilenler kesin bir bilgiyle inansın iman edenlerin de imanları artsın; kendilerine kitap verilenler ve iman edenler (böylece) kuşkuya kapılmasın. Kalplerinde bir hastalık olanlar ile kafirler de şöyle desin: "Allah bu örnekle neyi anlatmak istedi?" İşte Allah dilediğini böyle şaşırtıp-saptırır dilediğini de böyle hidayete erdirir. Rabbinin ordularını kendisinden başka (hiç kimse) bilmez. Bu ise beşer (insan) için yalnızca bir öğüttür. (74/31)

  Biz de zebanileri çağıracağız. (96/18)


  Zebur İle İlgili Ayetler

  Eğer seni yalanlarlarsa senden önce apaçık belgeler Zeburlar ve aydınlık kitapla gelen elçileri de yalanlamışlardır. (3/184)

  Nuh´a ve ondan sonraki peygamberlere vahyettiğimiz gibi sana da vahyettik. İbrahim´e, İsmail´e, İshak´a, Yakub´a, torunlarına, İsa´ya, Eyyub´a, Yunus´a, Harun´a ve Süleyman´a da vahyettik. Davud´a da Zebur verdik. (4/163)

  Rabbin göklerde ve yerde olan herkesi en iyi bilir. Andolsun biz peygamberlerin bir kısmını bir kısmına üstün kıldık ve Davud´a da Zebur verdik. (17/55)

  Andolsun biz Zikir´den sonra Zebur´da da: Hiç şüphesiz Arz´a salih kullarım varisçi olacaktır diye yazdık. (21/105)


+ Yorum Gönder