+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Anne babaya saygı ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Anne babaya saygı ile ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Anne babaya saygı ile ilgili ayetler nelerdir ? Anne babaya saygı hakkında ayeti kelimeler paylaşabilir misiniz ? ? 2. 2
  Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Anne babaya saygı ile ilgili ayetler‎


  Reklam  Cevap: Anne babaya saygı ile ilgili ayetler‎


  29. Sure (Ankebût Suresi), 8. Ayet
  Biz insana, ana-babasına iyilik etmesini emrettik. Şâyet onlar seni, hakkında hiçbir bilgin olmayan şeyi bana ortak koşman için zorlarlarsa, bu takdirde onlara itaat etme. Dönüşünüz ancak bana olacaktır ve ben yapmakta olduklarınızı size haber vereceğim.


  31. Sure (Lokmân Suresi), 14. Ayet
  İnsana da, anne babasına iyi davranmasını emrettik. Annesi onu her gün biraz daha güçsüz düşerek karnında taşımıştır. Onun sütten kesilmesi de iki yıl içinde olur. (İşte onun için) insana şöyle emrettik: "Bana ve anne babana şükret. Dönüş banadır."


  31. Sure (Lokmân Suresi), 15. Ayet
  "Eğer, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın bir şeyi bana ortak koşman için seninle uğraşırlarsa, onlara itaat etme. Fakat dünyada onlarla iyi geçin. Bana yönelenlerin yoluna uy. Sonra dönüşünüz ancak banadır. Ben de size yapmakta olduğunuz şeyleri haber vereceğim."


  46. Sure (Ahkâf Suresi), 15. Ayet
  Biz insana anne babasına iyi davranmayı emrettik. Annesi onu ne zahmetle karnında taşıdı ve ne zahmetle doğurdu! Onun (anne karnında) taşınması ve sütten kesilme süresi (toplam olarak) otuz aydır. Nihayet olgunluk çağına gelip, kırk yaşına varınca şöyle der: "Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi, senin razı olacağın salih amel işlememi bana ilham et. Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm. Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım."


  47. Sure (Muhammed Suresi), 22. Ayet
  Demek, yüz çevirdiğinizde yeryüzünde bozgunculuk çıkaracak ve akrabalık bağlarını koparacaksınız, öyle mi?


  47. Sure (Muhammed Suresi), 23. Ayet
  İşte bunlar, Allah'ın lânetleyip, kulaklarını sağır, gözlerini kör ettiği kimselerdir.

 3. 3
  Misafir
  Allah razı olsun paylaşımınız çok işime yaradı

 4. 4
  Misafir
  Anne ve babaya saygıda hiçbir zaman kusur etmeyin. Onları her daim el üstünde tutun.

 5. 5
  Misafir
  Bana yardımcı olurmusunuz anaya babaya ıtaat 160 yada 170 ayet hangısı

 6. 6
  Misafir
  Ana ve babanın hakkını veremezsiniz o yüzden kimin anası babası yanında yaşanırsa ben onun cennet teki yerini hazırladım. (Mabgu sûresi)13.ayet.

 7. 7
  Misafir
  Kim anasına babasına iyilik yaparsa sevabı en iyisini yapar. Annenin ve babanın hakkını kimse ödeyemez.Kimin annesi ve babası yanında yaşlanırsa ben onun cennetteki yerini hazırlarım. (Mabgu sûresi) 13.ayet.

 8. 8
  Misafir
  Aynen öyle saygılı olmalıyız

 9. 9
  Misafir
  anne ve baba biz cocuklar icin cok farkli yerlerdediler onlar bizim herseyimiz

 10. 10
  Misafir
  merhamet diliyelim anne ve babamiz bizleri bu yaslara getirip buyuttuler onlar icin Allah'a dua edelim

 11. 11
  Misafir
  anne ve babamiza saygili olalim bizleri bu yasa kadar buyutenlerdir Allahim. onlara merhamet etsin cennette riziklandirsin Amin...

 12. 12
  Misafir
  Mabgu adli bir sure kuran-i kerim'de yoktur. Lutfen, emin olmadiginiz halde (son derece guzel anlami olsa dahi) bir sozu kuran-i kerim'de olan bir ayet diye gostermeyiniz. Zira bu son derece buyuk bir gunahtir.

+ Yorum Gönder

anne babaya saygı ile ilgili ayetler

anne babaya saygı ile ilgili hadisler

anneye saygı ile ilgili ayetleranne ve babaya saygı ile ilgili ayetleranne babaya itaat ile ilgili ayetleranne babaya saygı ayetlerianne babaya saygısızlık ile ilgili ayetler