+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Ayetel kürsi vikipedi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ayetel kürsi vikipedi

  Reklam
  Sual: Ayetel kürsi vikipedi kaynaklı bilgilere ihtiyacım var bana Ayetel kürsi hakkında bilgiler paylaşabilir misiniz ? ? 2. Hanzala
  Devamlı Üye

  Cevap: ayetel kürsi vikipedi


  Reklam  Cevap: ayetel kürsi vikipedi:


  Kur’ân-ı kerîmde Bekara sûresinin, fazîletiyle bilinen 255. âyet-i kerîmesi.
  Kur’ân-ı kerîmdeki âyetlerin en üstünü Bekara sûresinde bulunan Âyet-el-kürsî’dir. Bu âyet, bir evde okunduğu zaman, şeytan muhakkak oradan uzaklaşır. (Hadîs-i şerîf-Tirmizî)
  Farz namazlardan sonra Âyet-el-kürsî okuyan kimse ile Cennet arasında ölümden başka mâni yoktur. (Hadîs-i şerîf-Rûh-ul-Beyân)
  Evinden çıkarken Âyet-el-kürsî’yi oku. Zîrâ, her işinde muvaffak olur ve hayırlı işler başarırsın. Peygamber efendimiz “sallallahü aleyhi ve sellem” buyurdu ki: “Bir kimse, evinden çıkarken Âyet-el-kürsî’yi okursa, Hak teâlâ, yetmiş meleğe emreder, o kimse evine gelinceye kadar, ona duâ ile istigfâr ederler. (Allahü teâlâdan günâhının bağışlanmasını isterler) ” Evine gelince de okursan iki Âyet-el-kürsî arasındaki işlerin hayırlı olur ve fakirliğin önlenir. (Süleymân bin Cezâ)
  Namazlardan sonra hemen Âyet-el-kürsî okumak lâzım iken, önce selâten tüncinâyı ve başka duâları okumak bid’attır, sapıklıktır. Bunları Âyet-el-kürsî’den ve tesbihlerden sonra okumalıdır. (Ali Mahfûz)
  Fâtiha, Âyet-el-kürsî, Kâfirûn, İhlâs ve Muavvizeteyn sûrelerini okumak hastaya şifâ verir. (Muhammed Osman Dehlevî)


+ Yorum Gönder