Konusunu Oylayın.: Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı

5 üzerinden 4.53 | Toplam : 49 kişi
Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı
 1. 06.Şubat.2013, 12:16
  1
  Misafir

  Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı


  Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı Mumsema Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı Ayetel kürsi1 günde kaç defa okunması gerektiğini yazar mısınız ?


 2. 06.Şubat.2013, 12:16
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı Ayetel kürsi1 günde kaç defa okunması gerektiğini yazar mısınız ?

 3. 10.Şubat.2013, 20:18
  2
  Altundal
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 09.Nisan.2011
  Üye No: 86504
  Mesaj Sayısı: 576
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 6

  Cevap: ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı
  12. Ayet’el-Kürsî, durak yerlerinin sayısınca 17, kelimeleri sayısınca 50, harfleri sayısınca 170, resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her isteği yerine gelir; cesareti artar. Halk arasında sevgi, saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez.
  13. Resul-ü Ekrem Efendimiz (s.a.v)’in isimleri sayısınca 201 defa okuyan kimsenin, dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.
  14. Ayet’el-Kürsî; yemek, buğday, pirinç, arpa gibi şeylere 313 defa okunarak, her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar, o şeyde bereketlilik olur.
  15. Ayet’el-Kürsî’yi her gün okumayı adet haline getiren kişinin Allah geçmiş günahlarını bağışlar.
  16. Ayet’el-Kürsî okuyan kişi üstün bir zikir yapmış olur. Çünkü onda hem Tevhid anlamı var hem de Kuran tilaveti vardır.
  17. Ayet’el-Kürsî’de 34 Esma-i İlahi vardır. 17’si açık olarak, 17’si de kapalı olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda 17 “mim” harfi, 17 de “vav” harfi vardır. Allah’ın en büyük ismi Ayete’l-Kürsi’de mevcuttur. Bu yüzden Ayet’el-Kürsî ile dua edilirse kabul edilir.
  18. Ayet’el-Kürsî’yi bir hacet ve arzunun olması için okumak, o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.
  19. Ayet’el-Kürsî okumaya ancak peygamberler, sıddıklar ve şehitler devam eder. Kişi okumaya devam ederse, ahlâkı şehit ve sıddıkların ahlakına ulaşır.
  20. Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden kişiye; Allah hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir; gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri, hem de Bâtıni ilim nasip eder.
  21. Ayet’el-Kürsî okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa, o kabir nurla dolar, kabir genişler ve ölünün derecesi, mevkisi ve makamı yükselir. Okuyana da büyük sevap verilir.
  22. Ayet’el-Kürsî’yi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. Allah’ı büyük isimleriyle anmak, zikretmek isteyenler Ayete’l-Kürsi’yi okumalıdırlar. Ayete’l-Kürsi ilahi rahmet ve yardım kapılarını açar.
  23. Sıkıntılı anlarda Ayet’el-Kürsî okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa okuyan o tehlikeden kurtulur.
  24. Ayet’el-Kürsî’yi 170 defa okuyana Allah her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.
  25. Bakara Suresinin ilk 4 ayeti, Ayet’el-Kürsî, Ayet’el-Kürsî’den sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya deli şifaya kavuşur.
  26. Şehvete düşkün, kötü ahlaklı ve kötü kişiler Ayet’el-Kürsî okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.
  27. Ayet’el-Kürsî’yi okuyan kendini güven içine alır. Cin, şeytan ve insan zarar veremez.
  28. Gece yatarken Ayet’el-Kürsî okuyan, kendini güven içine aldığı gibi, ailesini ve komşusunu da koruyup, güven içine alır.
  29. Her farz namazın arkasından Ayet’el-Kürsî okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda, 2 melek onu korumakla görevlendirilir.
  30. Ayet’el-Kürsî’yi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin sekiz kapısı birden açılır, dilediğinden içeri girer. Allah, okuyana; şükredenlerin kalplerini, sıddıkların amellerini, Allah’a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. Ölünce doğruca Cennete girer. Muttakilerin elde edeceği mükâfat verilir.
  31. Evinden çıkarken Ayet’el-Kürsî okuyan kişinin günahları bağışlanır, şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin, şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Her şeyden muhafaza olunur.
  32. Gece ve gündüz 10 defa İhlâs suresi ve Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden kişi, Allah’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.
  33. Ayet’el-Kürsî okunan evden şeytanlar 30 gün kovulmuş olur, 40 günde büyücü ve sihirbaz giremez.
  34. Ayet’el-Kürsî’yi 6 defa okuyup 6 yönüne üfler, 7. kez okuyup içine çeker ve 8. de okuyup etrafına daire çizerse, kendisini manevi bir hisar içine alır ve korunur. Özellikle araç kullananlar, aracı çalıştırıp yürümeden okursa, her türlü kazadan korunmuş olur.
  Not: Bu okumada usul şöyledir: 1. okuyuşta önüne, 2. de sağına, 3. de soluna, 4. de arkasına, 5. de yukarı, 6. da aşağı okuyup üfler. 7. de içine çekip yutar. 8. de üfleyerek etrafına daire çizer.
  Böylece kendini tehlikeli yerlerden, düşmanların şerrinden ve musibetlerden koruma altına almış olur. Bu uygulama yapıldıktan sonra hiç konuşmadan Ayete’l-Kürsi okuyarak düşman üzerine yürünürse, düşman onu göremez ve zarar veremez.
  35. Her namaz sonunda Ayet’el-Kürsî okuyan kimsenin, eceli gelince ruhunu, yüce Allah bizzat kendi kudret eliyle alır ve o kişi şehitlik sevabına kavuşur.
  36. Ayet’el-Kürsî, okuyanı kötü ahlâktan kurtarır. Kişiyi Allah’a yöneltir.
  37. Ayet’el-Kürsî okuyan kişiyi dinlemek üzere melekler gelip bulur ve dinlemek üzere hazır olurlar; saf tutup dururlar. İhlâs suresi okunan eve uğradıklarında secdeye kapanırlar. Haşir suresi okunan evde diz çöküp dururlar.
  38. Gece ve gündüz 1000 defa Ayete’l-Kürsi’yi 40 gün okuyan kimseye ruhani âlem kapısı açılır. Melekler ziyaretine gelir. Tüm sırlara vakıf olmaya başlar. İstek ve arzuları gerçekleşir. Resulullah (s.a.v) Efendimizi rüyasında görme şerefine erer.
  39. Ayet’el-Kürsî ve Âmene’r-resulü… Ayetlerinin okunduğu eve şeytan girmez.
  40. Ayet’el-Kürsi bir kaba okunur ve o kabın örttüğünü hiçbir cin ve şeytan açamaz. İçindekileri alıp götüremez.
  41. Ayet’el-Kürsi’yi 170 defa okumaya devam eden; hapisteyse hapisten kurtulur. Borçlu ise borcunu ödeme imkânı bulur. Rızık isterse, geniş bir nimete erişir. Bu sayıda her farz namazının ardından okumaya devam ederse isteğine, arzusuna çabuk kavuşur. Gece kıbleye yönelip okuduğunda da aynı şekilde istekleri kabul görür.
  42. Ayet’el-Kürsi günde 50 defa okunursa, okuyan şeytandan korunur.
  43. Ayet’el-Kürsi’yi, İhtiyacı ve isteği olan 170 defa okuduktan sonra 3000 defa Ya Kâfi, Ya Ğanî, Ya Fettâh, Ya Rezzak isimlerini zikredip, ihtiyacını Allah’tan isterse isteği kabul olur.
  44. Ayet’el-Kürsi’yi, 170 defa Merih saatinde okursa her türlü günah ve beladan korunur. İnsanlar arasında itibarlı olur.
  45. Ayet’el-Kürsi’yi Zuhal saatinde okuyan, amirler yanında, patronu yanında büyük itibara ve makama erişir.
  46. Ayete’l-Kürsi’yi Müşteri saatinde okursa dert ve kederi dağılır. Tüm kötülüklerden korunur. Hapisten kurtulmaya sebeb olur.
  47. Ayet’el-Kürsi’yi Güneş saatinde okunursa büyük mertebe ve derecelere yükselir. Halkın dertleriyle ilgilenecek uygun bir mevkie gelir.
  48. Ayet’el-Kürsi’yi Zühre saatinde okunursa dostları, arkadaşları arasında ve aile içinde kıymeti artar. Dünya işlerinden istediği olur.
  49. Ayet’el-Kürsi’yi, Utarit saatinde okuyan, kin ve düşmandan korunur. Düşmanının helaki niyeti ile okursa düşmanından kurtulur.
  50. Ayet’el-Kürsi’yi, Kamer saatinde okuyanın rızkı genişler, bereketi artar.
  51. Ayet’el-Kürsi’yi, akıl ve anlayışın artması niyetiyle, 50 defa, yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu dileği gerçekleşir.
  52. Ayet’el-Kürsi’yi, her gün 18 defa okumaya devam eden kimseyi Allah, tevhit ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar, rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı Allah musibet, afet, kaza ve belalardan korur.
  53. Ayet’el-Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeûdühü hıfzühüma ve hüve’l-aliyyü’l-azim” kısmı, arka arkaya 70 defa tekrar edilerek okunursa, tehlike ve kötülük ortadan kalkar.
  54. Ayet’el-Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeûdühü hıfzühüma ve hüve’l-aliyyü’l-azim” kısmı, arka arkaya 70 defa tekrar edilirse, okuyan şeytan ve cin şerrinden korunmuş olur.
  55. Ayet’el-Kürsi, ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez, o yerin rızkı artar.
  56. Ayet’el-Kürsi, yazılıp bir eşya arasına yerleştirilirse o eşya çalınmaz; zarara uğramaz.
  57. Ayet’el-Kürsi, bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup, hastaya içirilir. İçirilirken; falan hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilirse, Allah’ın izniyle hasta şifaya kavuşur.
  58. Ayet’el-Kürsi’yi sabah yatağından kalkıp, abdestli olarak 3 defa okuyan kişi, akşama kadar; akşam namazının arkasından 3 defa okuyan, sabaha kadar şeytan, cin ve insan şerrinden korunur.
  59. Bir dileği olan gece yarısından sonra, abdestli olarak, kıbleye yönelip, 170 Ayet’el-Kürsî okuyup, dileğini Allah’tan isterse, isteği olur.
  60. Cuma günü sabah namazından önce, abdestli olarak, tenha bir yerde, kıbleye yönelip, diz çökerek, 313 defa Ayet’el-Kürsi okuduktan sonra;
  “Ya Rabbe’l-Azim, bu ayeti kerime hürmetine 313 Ashab-ı Bedir ve 313 Ashab-ı Talût hürmetine muradımı ihsan buyur” diye dua edenin maksadı gerçekleşir.
  61. Ayet’el-Kürsi’yi, 7 adet tuz parçasının her birine 7 defa okuyup, aç karnına besmele ile her gün yutan kişi balgamdan kurtulur.
  62. Uykuda, rüyasında korkan kişi yattığı zaman Eûzü-Besmele ile 3 defa Ayete’l-Kürsî okuyup, her birinde “ve lâ yeüdühü hifzuhüma ve hüve’l-aliyyü’l-azim” cümlesini 3 defa tekrar ederek yatarsa, korkulu rüyalardan kâbus görmekten ve karabasandan kurtulur.
  63. Sara tutan kişiye 21 Ayete’l-Kürsi okunursa kendine gelir.
  64. Papaz büyüsü yapılmış kişiye, 7 Ayet’el-Kürsi, şeker şerbeti üzerine okunup içirilirse Allah’ın izniyle büyüden eser kalmaz.
  65. Bir kâğıda 11 defa Ayete’l-Kürsi; safran, gül suyu, misk karışımı mürekkeple yazılır ve üzerine 101 defa Ayete’l-Kürsî okunup, ödağacı veya amberle tütsülendikten sonra, bir yerin kapısının üzerine konulursa o haneye hırsız, düşman giremez, afetlerden korunur. Ticaret haneye asılırsa o yer hem korunur, hem de bereketi, kazancı artar.
  66. Bir kâğıda 3 Ayete’l-Kürsi yazıp, üzerine 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Aliyy, Ya Azîm okunur, sonra da muşamba veya naylonla sarıp üzerinde taşıyan kişinin rızkı ve kısmeti açık olur.
  67. Bir kâğıda 3 Ayete’l-Kürsi yazıp, üzerine 1289 defa “Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Aliyy, Ya Azîm” okunur, sonra da su geçirmeyecek şekilde bir şeye sarıp üzerinde taşıyan düşman şerrinden ve afetlerden emniyette olur ve korunur.
  68. Büyü dolayısıyla bağlı olan kişi için; bir kâse içine Ayet’el-Kürsi yazılır, içine su konulur ve üzerine 101 Ayet’el-Kürsi ve 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Aliyy, Ya Azîm okunur, o su üç gün sabah aç karına içilirse bağlılığı çözülür.
  69. Ayete’l-Kürsi bir kâğıda yazılıp haşerenin bulunduğu yere asılırsa, oradaki haşereler gider.
  70. Bir kâğıda Ayete’l-Kürsi yazılıp, üzerine 21 Ayete’l-Kürsi, 3 İhlâs, 21 Salât-ü Selam okunup, bir tarlaya gömülürse, o tarlanın bereketi ve mahsulü artar, korunur, muhafaza olunur.


 4. 10.Şubat.2013, 20:18
  2
  Devamlı Üye  12. Ayet’el-Kürsî, durak yerlerinin sayısınca 17, kelimeleri sayısınca 50, harfleri sayısınca 170, resuller ve ashabı kiram sayısınca 313 defa okuyan kişinin her isteği yerine gelir; cesareti artar. Halk arasında sevgi, saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Hiç kimse ona zarar veremez.
  13. Resul-ü Ekrem Efendimiz (s.a.v)’in isimleri sayısınca 201 defa okuyan kimsenin, dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.
  14. Ayet’el-Kürsî; yemek, buğday, pirinç, arpa gibi şeylere 313 defa okunarak, her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar, o şeyde bereketlilik olur.
  15. Ayet’el-Kürsî’yi her gün okumayı adet haline getiren kişinin Allah geçmiş günahlarını bağışlar.
  16. Ayet’el-Kürsî okuyan kişi üstün bir zikir yapmış olur. Çünkü onda hem Tevhid anlamı var hem de Kuran tilaveti vardır.
  17. Ayet’el-Kürsî’de 34 Esma-i İlahi vardır. 17’si açık olarak, 17’si de kapalı olarak bulunmaktadır. Aynı zamanda 17 “mim” harfi, 17 de “vav” harfi vardır. Allah’ın en büyük ismi Ayete’l-Kürsi’de mevcuttur. Bu yüzden Ayet’el-Kürsî ile dua edilirse kabul edilir.
  18. Ayet’el-Kürsî’yi bir hacet ve arzunun olması için okumak, o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür.
  19. Ayet’el-Kürsî okumaya ancak peygamberler, sıddıklar ve şehitler devam eder. Kişi okumaya devam ederse, ahlâkı şehit ve sıddıkların ahlakına ulaşır.
  20. Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden kişiye; Allah hayırlı ve faydalı kapılar açar. İlim öğretir; gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri, hem de Bâtıni ilim nasip eder.
  21. Ayet’el-Kürsî okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa, o kabir nurla dolar, kabir genişler ve ölünün derecesi, mevkisi ve makamı yükselir. Okuyana da büyük sevap verilir.
  22. Ayet’el-Kürsî’yi çok okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. Allah’ı büyük isimleriyle anmak, zikretmek isteyenler Ayete’l-Kürsi’yi okumalıdırlar. Ayete’l-Kürsi ilahi rahmet ve yardım kapılarını açar.
  23. Sıkıntılı anlarda Ayet’el-Kürsî okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa okuyan o tehlikeden kurtulur.
  24. Ayet’el-Kürsî’yi 170 defa okuyana Allah her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.
  25. Bakara Suresinin ilk 4 ayeti, Ayet’el-Kürsî, Ayet’el-Kürsî’den sonraki 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve kötülük yaklaşamaz. Deli üzerine okunmaya devam edilirse şifaya deli şifaya kavuşur.
  26. Şehvete düşkün, kötü ahlaklı ve kötü kişiler Ayet’el-Kürsî okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.
  27. Ayet’el-Kürsî’yi okuyan kendini güven içine alır. Cin, şeytan ve insan zarar veremez.
  28. Gece yatarken Ayet’el-Kürsî okuyan, kendini güven içine aldığı gibi, ailesini ve komşusunu da koruyup, güven içine alır.
  29. Her farz namazın arkasından Ayet’el-Kürsî okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğunda, 2 melek onu korumakla görevlendirilir.
  30. Ayet’el-Kürsî’yi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin sekiz kapısı birden açılır, dilediğinden içeri girer. Allah, okuyana; şükredenlerin kalplerini, sıddıkların amellerini, Allah’a dost doğru yönelenlerin sevabını verir. Ölünce doğruca Cennete girer. Muttakilerin elde edeceği mükâfat verilir.
  31. Evinden çıkarken Ayet’el-Kürsî okuyan kişinin günahları bağışlanır, şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin, şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. Her şeyden muhafaza olunur.
  32. Gece ve gündüz 10 defa İhlâs suresi ve Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden kişi, Allah’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle birlikte olur.
  33. Ayet’el-Kürsî okunan evden şeytanlar 30 gün kovulmuş olur, 40 günde büyücü ve sihirbaz giremez.
  34. Ayet’el-Kürsî’yi 6 defa okuyup 6 yönüne üfler, 7. kez okuyup içine çeker ve 8. de okuyup etrafına daire çizerse, kendisini manevi bir hisar içine alır ve korunur. Özellikle araç kullananlar, aracı çalıştırıp yürümeden okursa, her türlü kazadan korunmuş olur.
  Not: Bu okumada usul şöyledir: 1. okuyuşta önüne, 2. de sağına, 3. de soluna, 4. de arkasına, 5. de yukarı, 6. da aşağı okuyup üfler. 7. de içine çekip yutar. 8. de üfleyerek etrafına daire çizer.
  Böylece kendini tehlikeli yerlerden, düşmanların şerrinden ve musibetlerden koruma altına almış olur. Bu uygulama yapıldıktan sonra hiç konuşmadan Ayete’l-Kürsi okuyarak düşman üzerine yürünürse, düşman onu göremez ve zarar veremez.
  35. Her namaz sonunda Ayet’el-Kürsî okuyan kimsenin, eceli gelince ruhunu, yüce Allah bizzat kendi kudret eliyle alır ve o kişi şehitlik sevabına kavuşur.
  36. Ayet’el-Kürsî, okuyanı kötü ahlâktan kurtarır. Kişiyi Allah’a yöneltir.
  37. Ayet’el-Kürsî okuyan kişiyi dinlemek üzere melekler gelip bulur ve dinlemek üzere hazır olurlar; saf tutup dururlar. İhlâs suresi okunan eve uğradıklarında secdeye kapanırlar. Haşir suresi okunan evde diz çöküp dururlar.
  38. Gece ve gündüz 1000 defa Ayete’l-Kürsi’yi 40 gün okuyan kimseye ruhani âlem kapısı açılır. Melekler ziyaretine gelir. Tüm sırlara vakıf olmaya başlar. İstek ve arzuları gerçekleşir. Resulullah (s.a.v) Efendimizi rüyasında görme şerefine erer.
  39. Ayet’el-Kürsî ve Âmene’r-resulü… Ayetlerinin okunduğu eve şeytan girmez.
  40. Ayet’el-Kürsi bir kaba okunur ve o kabın örttüğünü hiçbir cin ve şeytan açamaz. İçindekileri alıp götüremez.
  41. Ayet’el-Kürsi’yi 170 defa okumaya devam eden; hapisteyse hapisten kurtulur. Borçlu ise borcunu ödeme imkânı bulur. Rızık isterse, geniş bir nimete erişir. Bu sayıda her farz namazının ardından okumaya devam ederse isteğine, arzusuna çabuk kavuşur. Gece kıbleye yönelip okuduğunda da aynı şekilde istekleri kabul görür.
  42. Ayet’el-Kürsi günde 50 defa okunursa, okuyan şeytandan korunur.
  43. Ayet’el-Kürsi’yi, İhtiyacı ve isteği olan 170 defa okuduktan sonra 3000 defa Ya Kâfi, Ya Ğanî, Ya Fettâh, Ya Rezzak isimlerini zikredip, ihtiyacını Allah’tan isterse isteği kabul olur.
  44. Ayet’el-Kürsi’yi, 170 defa Merih saatinde okursa her türlü günah ve beladan korunur. İnsanlar arasında itibarlı olur.
  45. Ayet’el-Kürsi’yi Zuhal saatinde okuyan, amirler yanında, patronu yanında büyük itibara ve makama erişir.
  46. Ayete’l-Kürsi’yi Müşteri saatinde okursa dert ve kederi dağılır. Tüm kötülüklerden korunur. Hapisten kurtulmaya sebeb olur.
  47. Ayet’el-Kürsi’yi Güneş saatinde okunursa büyük mertebe ve derecelere yükselir. Halkın dertleriyle ilgilenecek uygun bir mevkie gelir.
  48. Ayet’el-Kürsi’yi Zühre saatinde okunursa dostları, arkadaşları arasında ve aile içinde kıymeti artar. Dünya işlerinden istediği olur.
  49. Ayet’el-Kürsi’yi, Utarit saatinde okuyan, kin ve düşmandan korunur. Düşmanının helaki niyeti ile okursa düşmanından kurtulur.
  50. Ayet’el-Kürsi’yi, Kamer saatinde okuyanın rızkı genişler, bereketi artar.
  51. Ayet’el-Kürsi’yi, akıl ve anlayışın artması niyetiyle, 50 defa, yağmur veya zemzem suyuna okunur ve içilirse bu dileği gerçekleşir.
  52. Ayet’el-Kürsi’yi, her gün 18 defa okumaya devam eden kimseyi Allah, tevhit ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar, rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı Allah musibet, afet, kaza ve belalardan korur.
  53. Ayet’el-Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeûdühü hıfzühüma ve hüve’l-aliyyü’l-azim” kısmı, arka arkaya 70 defa tekrar edilerek okunursa, tehlike ve kötülük ortadan kalkar.
  54. Ayet’el-Kürsi şer ve kötülükten korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeûdühü hıfzühüma ve hüve’l-aliyyü’l-azim” kısmı, arka arkaya 70 defa tekrar edilirse, okuyan şeytan ve cin şerrinden korunmuş olur.
  55. Ayet’el-Kürsi, ev veya iş yerinin kapısının üst kısmına yazılırsa o yere hırsız giremez, o yerin rızkı artar.
  56. Ayet’el-Kürsi, yazılıp bir eşya arasına yerleştirilirse o eşya çalınmaz; zarara uğramaz.
  57. Ayet’el-Kürsi, bir kaba 3 defa yazılır ve içine su konulup, hastaya içirilir. İçirilirken; falan hastalıktan kurtulup şifa bulmaya niyet ettim denilirse, Allah’ın izniyle hasta şifaya kavuşur.
  58. Ayet’el-Kürsi’yi sabah yatağından kalkıp, abdestli olarak 3 defa okuyan kişi, akşama kadar; akşam namazının arkasından 3 defa okuyan, sabaha kadar şeytan, cin ve insan şerrinden korunur.
  59. Bir dileği olan gece yarısından sonra, abdestli olarak, kıbleye yönelip, 170 Ayet’el-Kürsî okuyup, dileğini Allah’tan isterse, isteği olur.
  60. Cuma günü sabah namazından önce, abdestli olarak, tenha bir yerde, kıbleye yönelip, diz çökerek, 313 defa Ayet’el-Kürsi okuduktan sonra;
  “Ya Rabbe’l-Azim, bu ayeti kerime hürmetine 313 Ashab-ı Bedir ve 313 Ashab-ı Talût hürmetine muradımı ihsan buyur” diye dua edenin maksadı gerçekleşir.
  61. Ayet’el-Kürsi’yi, 7 adet tuz parçasının her birine 7 defa okuyup, aç karnına besmele ile her gün yutan kişi balgamdan kurtulur.
  62. Uykuda, rüyasında korkan kişi yattığı zaman Eûzü-Besmele ile 3 defa Ayete’l-Kürsî okuyup, her birinde “ve lâ yeüdühü hifzuhüma ve hüve’l-aliyyü’l-azim” cümlesini 3 defa tekrar ederek yatarsa, korkulu rüyalardan kâbus görmekten ve karabasandan kurtulur.
  63. Sara tutan kişiye 21 Ayete’l-Kürsi okunursa kendine gelir.
  64. Papaz büyüsü yapılmış kişiye, 7 Ayet’el-Kürsi, şeker şerbeti üzerine okunup içirilirse Allah’ın izniyle büyüden eser kalmaz.
  65. Bir kâğıda 11 defa Ayete’l-Kürsi; safran, gül suyu, misk karışımı mürekkeple yazılır ve üzerine 101 defa Ayete’l-Kürsî okunup, ödağacı veya amberle tütsülendikten sonra, bir yerin kapısının üzerine konulursa o haneye hırsız, düşman giremez, afetlerden korunur. Ticaret haneye asılırsa o yer hem korunur, hem de bereketi, kazancı artar.
  66. Bir kâğıda 3 Ayete’l-Kürsi yazıp, üzerine 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Aliyy, Ya Azîm okunur, sonra da muşamba veya naylonla sarıp üzerinde taşıyan kişinin rızkı ve kısmeti açık olur.
  67. Bir kâğıda 3 Ayete’l-Kürsi yazıp, üzerine 1289 defa “Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Aliyy, Ya Azîm” okunur, sonra da su geçirmeyecek şekilde bir şeye sarıp üzerinde taşıyan düşman şerrinden ve afetlerden emniyette olur ve korunur.
  68. Büyü dolayısıyla bağlı olan kişi için; bir kâse içine Ayet’el-Kürsi yazılır, içine su konulur ve üzerine 101 Ayet’el-Kürsi ve 1289 defa Ya Allah, Ya Hayy, Ya Kayyum, Ya Aliyy, Ya Azîm okunur, o su üç gün sabah aç karına içilirse bağlılığı çözülür.
  69. Ayete’l-Kürsi bir kâğıda yazılıp haşerenin bulunduğu yere asılırsa, oradaki haşereler gider.
  70. Bir kâğıda Ayete’l-Kürsi yazılıp, üzerine 21 Ayete’l-Kürsi, 3 İhlâs, 21 Salât-ü Selam okunup, bir tarlaya gömülürse, o tarlanın bereketi ve mahsulü artar, korunur, muhafaza olunur.

 5. 07.Aralık.2014, 18:26
  3
  Misafir

  Cevap: ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı

  Ayetel kursi ile ilgili geniş ilgi için saolun


 6. 07.Aralık.2014, 18:26
  3
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Ayetel kursi ile ilgili geniş ilgi için saolun

 7. 23.Kasım.2016, 10:44
  4
  Misafir

  Yorum: Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı

  Ayet'el Kürs'nin 70 sırrından aldığınız Ayet'el-Kürsî hakkındaki bilgilerin alt kısmın: Dr. Arif Arslan, "Dua İle Korunma" yazsanız ölür müydünüz? Bir emeğin karşılığı bu mu olmalı?


 8. 23.Kasım.2016, 10:44
  4
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Ayet'el Kürs'nin 70 sırrından aldığınız Ayet'el-Kürsî hakkındaki bilgilerin alt kısmın: Dr. Arif Arslan, "Dua İle Korunma" yazsanız ölür müydünüz? Bir emeğin karşılığı bu mu olmalı?

 9. 23.Aralık.2016, 22:50
  5
  Misafir

  Yorum: Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı

  Ayetel kursi abdestsiz okunurmu


 10. 23.Aralık.2016, 22:50
  5
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Ayetel kursi abdestsiz okunurmu

 11. 23.Aralık.2016, 23:12
  6
  Adil
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Temmuz.2014
  Üye No: 104187
  Mesaj Sayısı: 69
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Ayetel kürsi günde kaç defa okunmalı

  Kuranı kerime dokunmadan ezbere veya izleyerek abdestsiz okuyabilirsiniz. Sakıncası yok.


 12. 23.Aralık.2016, 23:12
  6
  Adil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Kuranı kerime dokunmadan ezbere veya izleyerek abdestsiz okuyabilirsiniz. Sakıncası yok.
+ Yorum Gönder