+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Yasin Suresi Bitince Okunacak Dua Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yasin Suresi Bitince Okunacak Dua

  Reklam
  Sual: Yasin Suresi Bitince Okunacak Dua hangisidir Yasin Suresi Bitince okunacak dua hakkında bilgi verir misiniz ? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Yasin Suresi Bitince Okunacak Dua


  Reklam  Cevap: Yasin suresi okunduktan sonra illa şu dua edilmesi gerekir diye bir şey yoktur. Ama bu esnada içinden veya tavsiye edilen güzel dualardan okuyabilir. Bu sırf yasin suresine de ait değildir diğer sureleri okuduktan sonra da dua edilebilir. Örnek bir dua şöyledir bunu okuyabilirsiniz. Allah kabul eylesin.

  Yasin suresinden sonra okunacak dua türkçe


  Ya Rab okuduğum Yasîn-î Şerîfî dergah-î îzzetînde (yüce katında) kabul eyle . Ya Rabbî sevabını sevgîlî peygamberîmîz Hz.Muhammed (Aleyhîsselamın) azîz, latîf ruhu şerîflerîne hedîye eyledîk, haberdar eyleyıp kabul eyle ya Rabbî. Ölmüşlerîmîzî ve cümlemîzîn peygamberîmîzîn şefaatına naîl eyle ya Rabbî.

  Bütün Peygamber efendîlerîmîzîn ve bîlcümle Evlîyaullahın mübarek ruhlarına hedîye eyledîk. Kabul eyle ya Rabbî. Ya Rab okuduğumuz Yasîn-î Şerîfîn sevabına ölmüşlerîmîzîn azîz ruhlarına hedîye eyledîk, kabul eyle ya Rabbî. Kabîrlerî Kur’an’ın nuruyla nur olsun, makamları cennet olsun ya Rabbî. Kabîrlerînî cehennem çukuru olmaktan koru ya Rabbî.

  Okunan bu Yasîn’î Şerîf’î ve dualarımızı kabul eyle ya Rabbî. Bî-hurmetî Taha ve Yasîn, vel hamdülîllahî Rabbîl-alemîyn. Subhane Rabbîke Rabbîl îzzetî amma yasıfun, ve selamun alelmurselıyn. Velhamdülîllahî Rabbîl alemînel-Fatîha.

+ Yorum Gönder
yasin suresi bitince okunacak dua,  yasini şeriften sonra okunacak dua