+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Bakara suresi örtünme ayeti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bakara suresi örtünme ayeti

  Reklam
  Sual: Bakara suresi örtünme ayetine ihtiyacım var örtünme hakkında yeti kelimelere örnekler verir misiniz ? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: bakara suresi örtünme ayeti


  Reklam  Cevap: Kur'an'da örtünme ile ilgili bir ayet olup olmadığı çok tartışılan konulardan bir tanesi. İşte Kur'an'ın en uzun suresi olan Bakara Suresi'nde geçen örtünme kısımları:

  "Oruç gecesinde kadınlarınıza yaklaşmak size helal kılındı. Onlar, sizin örtüleriniz, siz de onlara örtüsünüz. ALLAH, gerçekten sizin, nefislerinize ihanet etmekte olduğunuzu bildi, tevbenizi kabul etti ve sizi bağışladı. Artık onlara yaklaşın ve ALLAH'ın sizin için yazdıklarını dileyin. Fecir vakti, sizce beyaz iplik siyah iplikten ayırd edilinceye kadar yiyin, için, sonra geceye kadar orucu tamamlayın. Mescidlerde itikafta olduğunuz zamanlarda onlara (kadınlarınıza) yaklaşmayın. Bunlar, ALLAH'ın sınırlarıdır, (sakın) onlara yanaşmayın. İşte ALLAH, insanlara ayetlerini böylece açıklar; umulur ki sakınırlar." (BAKARA SURESİ< 187)

  Dediler ki: "Bizim kalplerimiz örtülüdür." Hayır; ALLAH, inkârlarından dolayı onları lanetlemiştir. Bundan dolayı pek azı iman eder. (BAKARA SURESİ)

+ Yorum Gönder