+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Nazar ayetleri hangileridir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Nazar ayetleri hangileridir

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: nazar ayetleri hangileridir


  Reklam  Cevap: Öncelikle böyle bir korku haliyle yaşamanız doğru olmaz. Arkadaşınıza güven duymuyorsanız, onunla daha mesafeli bir ilişki sürdürebilirsiniz. Nazar ve göz değmesi gibi şeyler için okunan ayet ve sureler vardır. Nazardan korunmak için en sağlıklı yol dua etmektir.

  Peygamberimizin (asm) göz değmesi karşısında ondan korunmak için hangi duaları okuduğunu ve neler yaptığını Ebû Said el-Hudrî (r.a.) şöyle anlatmaktadır:

  "Resulullah (a.s.m.) 'Cinlerin ve insanların nazarından Allah'a sığınırım.' gibi dualarla cinlerin nazarından, sonra da insanların nazarından Allah'a iltica ederdi. Sonra Muavvizetân (Felâk ve Nâs Sûreleri) inince bu sûrelere devam etti. Diğer duaları terk etti."
  Ayrıca, Kalem suresinin 51. ve 52. ayetlerinin de nazara karşı tedavi edici özelliğinin bulunduğu söylenmektedir.

  Sorularla İslamiyet


 3. çelebiler
  Emekli
  Kalem 51-52

  Ve in yekâdullezîne keferû le yuzlikûneke bi ebsârihim lemmâ semîûz zikra ve yekûlûne innehu le mecnûn(mecnûnun).Ve mâ huve illâ zikrun lil âlemîn(âlemîne).

  O inkâr edenler Zikr (Kur'ân)'ı işittikleri zaman, neredeyse seni gözleriyle devireceklerdi. "O mecnundur" diyorlardı. Halbuki o, âlemler için uyarıdan başka bir şey değildir!

 4. @hmet
  Üye
  nazar ayetleri nelerdir

  NAZARA KARSI OKUNAN AYET;
  Vein yekadülleziyne keferu le yüzlikuneke bi ebsarihim lemma semiuzzikra ve yekülüne innehü le mecnun. Ve me hüve ille zikrul’lil alemiyn.

+ Yorum Gönder
nazar ayetleri hangileridir,  nazar ayetleri nelerdir,  ve in yekadülleziyne keferu le yüzlikuneke,  ve in yekadülleziyne keferu,  nazar ayetleri hangileri,  ve in yekadülleziyne,  nazar duaları hangileridir