+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Beden temizliği ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Beden temizliği ile ilgili ayetler

  Reklam

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: beden temizliği ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (5/6)

  Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)

  Elbiseni temizle. (74/4)


 3. Misafir
  abi çok işime yaradı teşekkür ederim

+ Yorum Gönder
beden temizliği ile ilgili ayetler,  beden temizliği ile ilgili hadisler,  beden temizliği ile ilgili ayet,  beden temizliği ile ilgili ayet ve hadisler,  beden temizliği ile ayetler,  beden temizliği ile ilgili yazı