+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Gusül abdestle ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusül abdestle ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Gusül abdestle ilgili ayetler var mı bana Gusül abdesti hakkında ayeti kelimeler paylaşabilir misiniz ? ? 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: gusul abdestle ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Gusul ayeti

  ''Ey iman edenler, sarhoş iken ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de -yolculukta olmanız hariç- gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta veya yolculukta iseniz, ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişseniz, yahud kadınlara dokunmuş da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin; (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz Allah, bağışlayandır esirgeyendir. (Nisa/43)

  Abdest ayeti

  ''Ey iman edenler, namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah, size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki, şükredersiniz.'' (Maide/6)

+ Yorum Gönder
gusül ile ilgili ayet ve hadisler,  gusül ile ilgili ayetler,  gusul ile ilgili ayet