+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Haşr süresinin fazileti ile ilgili hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Haşr süresinin fazileti ile ilgili hadisler

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Haşr süresinin fazileti ile ilgili hadisler


  Reklam  Cevap:
  “Kim sabahleyin üç defa:''EUZÜ BİLLAHİS SEMIY'IL ALİYMİ MİNEŞ ŞEYTANİR RACİM'' Diyerek Haşr suresinin sonundan üç ayet okursa Allah-u Zülcelal onun için yetmiş bin melek vazifelendirir. Akşama kadar ona dua ederler. O gün ölürse şehid olarak ölür. Akşamleyin bunu yapan da aynı derecededir." (Tirmizi, İmam el-Bağavi)

  Hz. Peygamber (S.A.V) diğer bir hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur: "Kim gece ve gündüzde Haşr suresinin son kısmını okur da okuduğu gün yada gece vefat edecek olursa, gerçekten Allah ona cenneti vacip kılar."(Beyhaki)

  Keşfü'l-Esrar isimli eserde geçtiğine göre, Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Kim Haşir suresini okursa, cennet, cehennem, Arş, Kürsi, hicab, gökler ve yerler, haşerat, kuşlar, rüzgar, ağaç, hayvan, dağ, güneş, ay ve melekler ne varsa hiç biri geri kalmadan hepsi de onun için dua ve istiğfar ederler. O gün ya da gece vefat edecek olursa, şehid olarak ölür." (Keşfü'l-Esrar)+ Yorum Gönder
haşr suresi fazileti,  haşr suresi,  haşr suresi ile ilgili hadisler,  haşr suresinin fazileti