Konusunu Oylayın.: Haşr suresinin son üç ayetinin okumaya devam edilmesi ile ilgili hadis var mı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Haşr suresinin son üç ayetinin okumaya devam edilmesi ile ilgili hadis var mı?
 1. 14.Ocak.2012, 11:51
  1
  Misafir

  Haşr suresinin son üç ayetinin okumaya devam edilmesi ile ilgili hadis var mı?


  Haşr suresinin son üç ayetinin okumaya devam edilmesi ile ilgili hadis var mı? Mumsema Haşr suresinin son üç ayetinin okumaya devam edilmesi ile ilgili hadis var mı?


 2. 14.Ocak.2012, 11:51
  1
  Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Misafir
  Misafir  Haşr suresinin son üç ayetinin okumaya devam edilmesi ile ilgili hadis var mı?

 3. 14.Ocak.2012, 12:49
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,609
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: haşır suresi
  "Malik b Yesâr'dan rivayet edildiğine göre Rasûlüllah (sav) şöyle buyurmuştur: Kim sabahleyin üç defa "euzubillahis-Semî'il-Alîmi mines-şeytanirracım" der, sonra Haşr suresi'nin sonundaki üç ayeti okursa Allah kendisine yetmiş bin melek vekil kılar, bunlar akşama kadar o kişiye dua ve istigfar ederler Eğer o gün vefat ederse şehid olarak ölür Bunu akşamleyin okuyan da aynı derecededir" (Tirmizî, Fedâilü'l-Kur'ân, 22; Müsned, V/26; Ayrıca Darimî, Beyhakî ve Taberani'de rivayet etmişlerdir) 4. 14.Ocak.2012, 12:49
  2
  Silent and lonely rains  "Malik b Yesâr'dan rivayet edildiğine göre Rasûlüllah (sav) şöyle buyurmuştur: Kim sabahleyin üç defa "euzubillahis-Semî'il-Alîmi mines-şeytanirracım" der, sonra Haşr suresi'nin sonundaki üç ayeti okursa Allah kendisine yetmiş bin melek vekil kılar, bunlar akşama kadar o kişiye dua ve istigfar ederler Eğer o gün vefat ederse şehid olarak ölür Bunu akşamleyin okuyan da aynı derecededir" (Tirmizî, Fedâilü'l-Kur'ân, 22; Müsned, V/26; Ayrıca Darimî, Beyhakî ve Taberani'de rivayet etmişlerdir)

+ Yorum Gönder