+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kuranda abdest ayetleri, abdest ile ilgili ayetler nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranda abdest ayetleri, abdest ile ilgili ayetler nelerdir?

  Reklam

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Kuranda abdest ayetleri, abdest ile ilgili ayetler nelerdir?


  Reklam  Cevap: Ey iman edenler, sarhoş iken, ne dediğinizi bilinceye ve cünüp iken de -yolculukta olmanız hariç- gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişseniz yahud kadınlara dokunmuş da su bulamamışsanız, bu durumda, temiz bir toprakla teyemmüm edin, (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz, Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (NİSA SURESİ / 43)


  Ey iman edenler, namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın, başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız, bu durumda, temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez, ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (MAİDE SURESİ / 6 )


 3. Misafir
  sağolun yardımcı oldunuz

+ Yorum Gönder
abdest ile ilgili ayetler,  abdest ayetleri,  abdestle ilgili ayetler,  kuranda abdest ayetleri,  kuranda abdest,  abdestle ilgili ayet,  kuranda abdest ile ilgili ayetler