+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Cami ile ilgili Ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cami ile ilgili Ayetler

  Reklam
  Sual: Cami ile ilgili Ayetlere ihtiyacım var bana Cami hakkında ayeti kelimelere ihtiyacım var yardımcı olur musunuz ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: cami ile ilgili Ayetler


  Reklam  Cevap: CAMİ VE MESCİTLERLE İLGİLİ AYETLER :

  a) “Müşriklerin, kendi inkarlarına kendileri şahit olup dururlarken, Allah’ın Mescitlerini imar etmeleri mümkün değildir Onların bütün yaptıkları boşunadır Ve onlar ateş içinde ebedi olarak kalıcıdırlar” (Tevbe 17)

  b) “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır” (Tevbe 18)

  c) “Ta ilk gününden temeli takva üzerine kurulan mescit, elbette içinde namaza durmana daha layıktır Onun içerisinde temizlenmeyi seven kişiler vardır” (Tevbe 108)

  d) “Allah’ın mescitleri içinde, Allah’ın isminin anılmasını men eden ve o mescitlerin harap olmasına çalışandan daha zalim kim vardır ? işte o zalimler yok mu, onların bu mescitlere korka korka girmekten başka hakları yoktur Bunları yapan o zalimlere, dünyada büyük bir felaket ve mahrumiyet, ahirette de büyük bir azap vardır” (Bakara 114)

  e) “Zarar vermek, inkar etmek, mü’minlerin arasını ayırmak, Allah ve Peygamberine karşı savaşanlara daha önceden gözcülük yapmak üzere bir mescit kurup; “Biz sadece iyilik yapmak istedik” diye yemin edenlerin, yalancı olduklarına şüphesiz ki Allah şahittir” (Tevbe 107)

  f) “Mescitler şüphesiz Allah’ındır Öyleyse oralarda Allah’a yalvarırken başkasını katmayın” (Cin 18)

+ Yorum Gönder