+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Cehenneme giren müslüman geri cennete girermi yoksa ebedimi kalır kuran bazı ayetleri 22/100 ve 103 kafamı karıştırdı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cehenneme giren müslüman geri cennete girermi yoksa ebedimi kalır kuran bazı ayetleri 22/100 ve 103 kafamı karıştırdı

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Cehenneme giren müslüman geri cennete girermi yoksa ebedimi kalır kuran bazı ayetleri 22/100 ve 103 kafamı karışt


  Reklam  Cevap: Müminler âhirette cennete girecekler, orada pek çok nimetlere kavuşacaklardır. Günahkâr müminler, suçları ölçüsünde âhirette cezalandırılsalar da sonunda cennete konulacaklardır. Müminlerin ebedî cennetlik olacağına dair Kur'an'da pek çok âyet vardır.
  Bunlardan bir tanesi:"Hayır, durum hiç de öyle değil. Günah işleyip de günahın kendisini her taraftan kuşatıp kapladığı kimseler var ya, işte onlar cehennemliktir. Hem de orada ebedî kalacaklardır. İman edip makbul ve güzel işler yapanlar ise, İşte onlar da cennetliktir. Hem de orada ebedî kalacaklardır." (Bakara Suresi, 81- 82) ayetidir.
  Kur’an da 22. sure Hac suresidir ve 78 ayettir yani 100 ve 103. ayetler yoktur. Bir sonraki sure olan Mü’ninun suresinin 103. ayeti sizin bahsettiğiniz konu ile ilgilidir. “ Kimin tartısı hafif gelirse, işte onlar da kendi nefislerini hüsrana uğratanlar, cehennemde de ebedi olarak kalacak olanlardır.“ ayette cehennemde ebedi olarak kalacaklardan maksat kâfirlerdir müminler değil.
  Sakarya il müftülüğü


+ Yorum Gönder
cehenneme giren cennete girer mi,  müslümanlar cehennemde ne kadar kalacak