+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kur'an da Hazreti Mehdi hakkında ayetler var mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kur'an da Hazreti Mehdi hakkında ayetler var mı ?

  Reklam
  Sual: Kur'an da Hazreti Mehdi hakkında ayetler var mı varsa bana Hz. Mehdi ile ilgili ayetler paylaşabilir misiniz ? ? 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kur'an da Hazreti Mehdi hakkında ayetler var mı ?


  Reklam  Cevap: Kuranı kerimde Hz. Mehdi ile ilgili ayetler geçmez. Mehdi kıyamet alametlerinden olup kıyamete yakın bir dönemde çıkacağı hadisi şeriflerde bildirilmiştir. Ancak kuranı kerimde bundan bahsedilmez.

 3. Misafir
  galiba var diyen çıkmazda ben bir kaç ayet tespit ettim a-li imran suresinde ahzap suresinde tevbe suresinde gördüğüm bir kaç ayet var ama tam manası ile tam idrak edemiyorum

  a-li imran suresi 81nci ayet iyice dusunceye daldırdı
  ÂLİ İMRÂN Suresi 80. âyet
  Ve size: "Melekleri ve peygamberleri Rab'ler edinin!" diye emretmez. Siz, müslüman olduktan (teslim olduktan) sonra size küfrü emreder mi?

  ÂLİ İMRÂN Suresi 81. âyet : Ve Allah, nebilerden, “Size kitap ve hikmet verdim. Sonra size, beraberinizde olanı tasdik eden bir Resûl geldiği zaman, O'na mutlaka îmân edeceksiniz ve O'na mutlaka yardım edeceksiniz” diye misak aldığı zaman, “İkrar ettiniz mi (kabul ettiniz mi?) ve bu ağır (ahdimi) üzerinize aldınız mı?” diye buyurdu. “İkrar ettik (kabul ettik)” dediler. “Öyleyse şahit olun ve Ben sizinle beraber şahitlerdenim.” buyurdu.

  ÂLİ İMRÂN Suresi 82. âyet
  : Artık bundan sonra, kim yüz çevirirse işte onlar, onlar fâsıklardır.


  kafamı karıstıran kitap ve hikmet verdim diyor ve beraberlerinizde olanı tasdik eden resul geldiği zaman iman edeceksiniz ve yardım edeceksiniz diye söz alıyor

  AHZAP 7 : O zaman ki; BİZ, NEBÎLERDEN (PEYGAMBERLERDEN) ONLARIN MİSAKLERİNİ (SÖZ) ALMIŞTIK. VE SENDEN(Hz. Muhammet) VE (Hz.) NUH'TAN VE (Hz.) İBRAHÎM'DEN VE (Hz.) MUSA'DAN VE MERYEMOĞLU (Hz.) İSA'DAN ve onlardan ağır bir misak aldık.

  burdada söz aldığı resullerden bahsediyor

 4. Misafir
  Kardeşim kuranda son peygamber efendimiz sav ayette geçen nebiler nebi demek peygamber demek son peygamber de peygamber efendimiz ise demek ki başka nebiler gelmeyecek.

+ Yorum Gönder
mehdi gerçekten varmı,  mehdi var mi,  mehdi var mı,  mehdiye ayit hadisler varmi,  hz mehdi varmıdır,  islamda mehdi var mı,  mehdi kuranda varmı