+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Şeytandan korunma yöntemleri ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytandan korunma yöntemleri ile ilgili ayetler

  Reklam

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Şeytandan korunma yöntemleri ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Şeytandan korunma yöntemleri hakkında ayetler


  6. Sure (En'âm Suresi), 142. Ayet
  Yine O, hayvanlardan da irili ufaklı var edendir. Allah'ın size rızık olarak verdiğinden yiyin de şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır.


  22. Sure (Hac Suresi), 3. Ayet
  İnsanlardan kimi vardır ki, hiçbir bilgisi olmadığı halde Allah hakkında tartışmaya girer ve her azgın şeytanın ardına düşer.


  22. Sure (Hac Suresi), 4. Ayet
  Şeytan hakkında, "Her kim onu dost edinirse mutlaka o kimseyi saptırır ve onu cehennem azabına sürükler" diye yazılmıştır.


  24. Sure (Nûr Suresi), 21. Ayet
  Ey iman edenler! Şeytanın adımlarına uymayın. Kim şeytanın adımlarına uyarsa, bilsin ki o hayasızlığı ve kötülüğü emreder. Eğer Allah'ın size lütfu ve merhameti olmasaydı sizden hiçbiriniz asla temize çıkamazdı. Fakat Allah, dilediği kimseyi tertemiz kılar. Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.


  31. Sure (Lokmân Suresi), 21. Ayet
  Kendilerine, "Allah'ın indirdiğine uyun" denildiği zaman, "Hayır, biz babalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız" derler. Şeytan kendilerini cehennem azabına çağırıyor olsa da mı?


  43. Sure (Zuhruf Suresi), 62. Ayet
  Sakın şeytan sizi yoldan çevirmesin. Çünkü o size apaçık bir düşmandır.

 3. Misafir
  §eytan insanları nasıl yoldan saptırıyor

+ Yorum Gönder
şeytandan korunma yolları ile ilgili ayetler,  şeytandan korunma ile ilgili ayetler,  şeytandan korunma ayetleri,  şeytandan korunma yolları ile ilgili hadisler,  şeytanın kötülüğünden korunma ile ilgili ayetler,  şeytandan korunmanın yolları ile ilgili ayetler,  şeytandan korunma ile ilgili ayet