+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kur’an’ı Kerim'de Tevekkülle ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kur’an’ı Kerim'de Tevekkülle ilgili ayetler

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Kur’an’ı Kerim'de Tevekkülle ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Mü’minler ancak Allah’a tevekkül etsinler.” (İBRÂHİM suresi 11. Ayet) ………. Tevekkül edenler, yalnız Allah’a tevekkül etsinler.” (İBRÂHİM suresi 12. ayet)

  Eğer onlar barışa yanaşırlarsa, sen de ona yanaş ve Allah ’a tevekkül et. Çünkü O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir. (ENFÂL suresi 61. ayet)

  Mü’minler ancak o kimselerdir ki; Allah anıldığı zaman kalpleri ürperir. O’nun âyetleri kendilerine okunduğu zaman (bu) onların imanlarını artırır. Onlar sadece Rablerine tevekkül ederler. (ENFÂL suresi 2. ayet)

  Hani münafıklar ve kalplerinde hastalık bulunan kimseler, “Bunları dinleri aldatmış” diyorlardı. Hâlbuki kim Allah’a tevekkül ederse, hiç şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. (ENFÂL suresi 49. ayet)

  De ki: "Allah'ın bizim için yazdıkları dışında, bize kesinlikle hiç bir şey isabet etmez. O bizim mevlamızdır. Ve mü'minler yalnızca Allah 'a tevekkül etmelidirler." (TEVBE suresi 51. ayet)

+ Yorum Gönder
tevekkül ile ilgili ayetler