+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden İstişare Kelimesi ile İlgili Ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İstişare Kelimesi ile İlgili Ayetler

  Reklam
  Sual: ''İstişare' Kelimesi ile İlgili Ayetler Nelerdir İstişare Kelimesi hakkında ayetlere ihtiyacım var ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: ''İstişare' Kelimesi ile İlgili Ayetler


  Reklam  Cevap: Emzirmeyi tamamlamak isteyenler için anneler çocuklarını iki tam yıl emzirirler. Onların (annelerin) yiyeceği giyeceği bilinen (örf)e uygun olarak çocuk kendisinin olana (babaya) aittir. Kimseye güç yetireceğinin dışında (yük ve sorumluluk) teklif edilmez. Anne, çocuğu, çocuk kendisinin olan baba da çocuğu dolayısıyla zarara uğratılmasın; mirasçı üzerinde (ki sorumluluk ve görev) de bunun gibidir. Eğer (anne ve baba) aralarında rıza ile ve danışarak (çocuğu iki yıl tamamlanmadan) sütten ayırmayı isterlerse ikisi için de bir güçlük yoktur. Ve eğer çocuklarınızı (bir süt anneye) emzirtmek isterseniz vereceğinizi örfe uygun olarak ödedikten sonra size bir sorumluluk yoktur. ALLAH'tan korkup-sakının ve bilin ki ALLAH yaptıklarınızı görendir. (2/233)

  ALLAH'tan bir rahmet dolayısıyla onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın onlar çevrenden dağılır giderlerdi. Öyleyse onları, bağışla onlar için bağışlanma dile ve iş konusunda onlarla müşavere et. Eğer azmedersen artık ALLAH'a tevekkül et. Şüphesiz ALLAH, tevekkül edenleri sever. (3/159)

  Rablerine icabet edenler namazı dosdoğru kılanlar işleri kendi aralarında şura ile olanlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak edenler (42/38)

 3. Hoca
  erimeye devam...
  ''İstişare' Kelimesi hakkında Ayet

  "Onların işleri aralarında istişare iledir" (Şûrâ süresi, 42/38).

+ Yorum Gönder
istişare ile ilgili ayetler