+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Alçak Gönüllülük Kelimesi ile İlgili Ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Alçak Gönüllülük Kelimesi ile İlgili Ayetler

  Reklam
  Sual: ''Alçak Gönüllülük' Kelimesi ile İlgili Ayetlere ihtiyacım var bana Alçak Gönüllülük hakkında ayeti kelimeler verir misiniz ? ? 2. m.deniz
  Devamlı Üye

  Cevap: ''Alçak Gönüllülük' Kelimesi ile İlgili Ayetler


  Reklam  Cevap: ''Alçak Gönüllülük' Kelimesi ile İlgili Ayetler

  Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
  Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, Allah (yerine) Kendisi'nin onları sevdiği, onların da Kendisi'ni sevdiği mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda çaba harcayan ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (Maide Suresi, 54)
  Onlara acıyarak alçakgönüllülük kanadını ger ve de ki: "Rabbim, onlar beni küçükken nasıl terbiye ettilerse Sen de onları esirge." (İsra Suresi, 24)
  Biz her ümmet için bir "Mensek" kıldık, O'nun kendilerine rızık olarak verdiği (kurbanlık) hayvanlar üzerine Allah'ın adını ansınlar diye. İşte sizin İlahınız bir tek İlah'tır, artık yalnızca O'na teslim olun. Sen alçak gönüllü olanlara müjde ver. (Hac Suresi, 34)
  O Rahman (olan Allah)ın kulları, yeryüzü üzerinde alçak gönüllü olarak yürürler ve cahiller kendileriyle muhatap oldukları zaman "Selam" derler. (Furkan Suresi, 63)

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  ''Alçak Gönüllülük' Kelimesi ile İlgili Ayetler


  • 25. Sure (Furkân Suresi), 63. Ayet
   Rahmân'ın kulları, yeryüzünde vakar ve tevazu ile yürüyen kimselerdir. Cahiller onlara laf attıkları zaman, "selâm!" der (geçer)ler.
  • 31. Sure (Lokmân Suresi), 18. Ayet
   "Küçümseyerek surat asıp insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Çünkü Allah hiçbir kibirleneni, övüngeni sevmez."
  • 31. Sure (Lokmân Suresi), 19. Ayet
   "Yürüyüşünde tabii ol. Sesini alçalt. Çünkü seslerin en çirkini herhalde eşeklerin sesidir!"
+ Yorum Gönder
alçak gönüllülük ile ilgili ayetler,  alçak gönüllülük ile ilgili ayet,  alçak gönüllülük ile ilgili ayet ve hadisler,  alçak gönüllülükle ilgili ayetler,  alçak gönüllülük ile ilgili hadisler ve ayetler,  alçakgönüllülük ile ilgili ayetler,  alcak gönüllü ile ilgili ayetler