+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Dua'da nankörlükle ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dua'da nankörlükle ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Dua'da nankörlükle ilgili ayetlere ihtiyacım var Dua'da nankörlük hakkında ayetler paylaşabilir misiniz ? ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Dua'da nankörlükle ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Dua’da nankörlükle ilgili ayetler...


  İnsana bir sıkıntı dokundu mu, gerek yan üstü yatarken, gerek otururken,gerekse ayakta iken (her hâlinde bu sıkıntıdan kurtulmak için) bize dua eder. Ama biz onun bu sıkıntısını ondan kaldırdık mı, sanki kendisine dokunan bir sıkıntı için bize hiç yalvarmamış gibi geçer gider. İşte o haddi aşanlara, yapmakta oldukları şeyler, böylece süslenmiş (hoş gösterilmiş)tir. (YÛNUS suresi 12. ayet)

  Size ulaşan her nimet Allah’tandır. Sonra size bir sıkıntı ve zarar dokunduğu zaman yalnız O’na yalvarır yakarırsınız. Sonra sizden o sıkıntıyı giderince, bir de bakarsınız, içinizden bir kısmı Rablerine ortak koşar. (NAHL suresi 53-54. ayetler)

  Gemiye bindikleri zaman dini Allah’’a has kılarak O’na dua ederler. Onları kurtarıp karaya çıkardığı zaman ise bir de bakarsın ki, Allah’’a ortak koşuyorlar. (ANKEBÛT suresi 65. ayet)

  İnsanlara bir zarar dokunduğu zaman, Rablerine yönelerek O’na dua ederler. Sonra Allah’, onlara kendinden bir rahmet tattırınca da, bir bakarsın ki içlerinden bir grup, Rablerine ortak koşuyorlar. (RÛM suresi 33. ayet)

  İnsana bir zarar dokunduğu zaman Rabbine yönelerek O’na yalvarır. Sonra kendi tarafından ona bir nimet verdiği zaman daha önce O’na yalvardığını unutur ve Allah’’ın yolundan saptırmak için O’na eşler koşar. De ki: “Küfrünle az bir süre yaşayıp geçin! Şüphesiz sen cehennemliklerdensin.” (ZÜMER suresi 8. ayet)

  İnsan, hayır (mal, mülk, genişlik) istemekten usanmaz. Fakat başına bir kötülük gelince umutsuzluğa düşer, yıkılır. (FUSSİLET suresi 49. ayet)
  İnsana nimet verdiğimizde yüz çevirir ve yan çizer. Başına bir kötülük gelince de yalvarmaya koyulur. (FUSSİLET suresi 51. ayet)

+ Yorum Gönder
nankorlukle ilgili hadisler