+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Enam suresi'nin fazileti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Enam suresi'nin fazileti

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Enam suresi'nin fazileti


  Reklam  Cevap: Allah Resulü (s.a.v.) buyuruyorlar ki :
  " Kim sabahleyin En'am Suresi'nin ilk üç ayetini okursa, Allah c.c. o kimsenin emrine yetmiş bin melek verir. O melekler o kimseyi korurlar ve onun için kendi amellerini kıyamete kadar yazarlar. Yedinci kat gökten yanında demirden tokmak bulunan bir melek iner. Şeytan o kimsenin kalbine bir şer koymak istediğinde melek tokmakla şeytanı döver ve bu esnada şeytan ile o kimse arasında yetmiş bin perde oluşur. Kıyamet günü Allah Teala buyurur ki :
  "Ey ademoğlu! Benim gölgem altında yürü, cennetin ağaçlarının gölgesinden faydalan, Kevser'den iç, Selsebil suyunda yıkan. Sen benim kulumsun. Ben de senin Rabbinim. Bugün senin aleyhine ne bir hesap vardır, ne de azab. "

  Bismillâhirrahmânirrahıym. El hamdü lillâhillezî halekas semâvâti vel erda ve cealez zulümâti ven nûra sümmellezîne keferû bi rabbihim ya'dilûn . Hüvellezî halekaküm min tıynin sümme kadâ ecelâ. Ve ecelün müsemmen ındehû sümme entüm temterûn. Ve hüvallâhü fis semâvâti ve fil ard. Ya'lemü sirraküm ve cehraküm ve ya'lemü mâ teksibûn.

  Kaynak : Şifalı Duâ'lar, Manevi Reçeteler

  Bu sureyi okumayı tüm din kardeşlerime tavsiye ediyorum. Allah'a emanet kalın.

+ Yorum Gönder