+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Anne babaya ne zaman itaat edilmez ? ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Anne babaya ne zaman itaat edilmez ? ile ilgili ayetler

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Anne babaya ne zaman itaat edilmez ? ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Anne babaya ne zaman itaat edilmez?

  29/8- Biz insana, ana-babasına iyilik etmesini emrettik. Şâyet onlar seni, hakkında hiçbir bilgin olmayan şeyi bana ortak koşman için zorlarlarsa, bu takdirde onlara itaat etme. Dönüşünüz ancak bana olacaktır ve ben yapmakta olduklarınızı size haber vereceğim.

  31/15- “Eğer, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın bir şeyi bana ortak koşman için seninle uğraşırlarsa, onlara itaat etme. Fakat dünyada onlarla iyi geçin. Bana yönelenlerin yoluna uy. Sonra dönüşünüz ancak banadır. Ben de size yapmakta olduğunuz şeyleri haber vereceğim.”

 3. imam
  Üye
  Anne ve Baba haramı emrettiklerinde itaat edilmez.

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Anne babaya ne zaman itaat edilmez? ayetleri

  29. Sure (Ankebût Suresi), 8. Ayet
  Biz insana, ana-babasına iyilik etmesini emrettik. Şâyet onlar seni, hakkında hiçbir bilgin olmayan şeyi bana ortak koşman için zorlarlarsa, bu takdirde onlara itaat etme. Dönüşünüz ancak bana olacaktır ve ben yapmakta olduklarınızı size haber vereceğim.
  31. Sure (Lokmân Suresi), 15. Ayet
  "Eğer, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın bir şeyi bana ortak koşman için seninle uğraşırlarsa, onlara itaat etme. Fakat dünyada onlarla iyi geçin. Bana yönelenlerin yoluna uy. Sonra dönüşünüz ancak banadır. Ben de size yapmakta olduğunuz şeyleri haber vereceğim."


+ Yorum Gönder