+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Allah sevgisi ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah sevgisi ile ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Allah sevgisi ile ilgili ayetler
  Allahın sevgisi hakkında kısa ayetler istiyorum
  yardımcı olursanız sevinirim
  ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Allah sevgisi ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: Allah sevgisi

  2/165- İnsanlar arasında Allah’ı bırakıp da ona ortak koşanlar vardır. Onları, Allah’ı severcesine severler. Mü’minlerin Allah’a olan sevgisi daha güçlü bir sevgidir. Zulmedenler azaba uğrayacakları zaman bütün kuvvetin Allah’ın olduğunu ve Allah’ın azabının pek şiddetli olduğunu bir bilselerdi.

  3/31- De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

  3/32- De ki: “Allah’a ve Peygamber’e itaat edin.” Eğer yüz çevirirlerse şüphe yok ki Allah kafirleri sevmez.

 3. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Allah sevgisi ayet mealleri

  2. Sure (Bakara Suresi), 165. Ayet
  İnsanlar arasında Allah'ı bırakıp da ona ortak koşanlar vardır. Onları, Allah'ı severcesine severler. Mü'minlerin Allah'a olan sevgisi daha güçlü bir sevgidir. Zulmedenler azaba uğrayacakları zaman bütün kuvvetin Allah'ın olduğunu ve Allah'ın azabının pek şiddetli olduğunu bir bilselerdi.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 31. Ayet
  De ki: "Eğer Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 32. Ayet
  De ki: "Allah'a ve Peygamber'e itaat edin." Eğer yüz çevirirlerse şüphe yok ki Allah kafirleri sevmez.


 4. Hoca
  erimeye devam...
  Allah sevgisi konu edinen ayetler


  2. Sure (Bakara Suresi), 177. Ayet
  İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah'a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.


  5. Sure (Mâide Suresi), 18. Ayet
  (Bir de) yahudiler ve hıristiyanlar, "Biz Allah'ın oğulları ve sevgili kullarıyız" dediler. De ki: "Öyleyse (Allah) size neden günahlarınız sebebiyle azap ediyor? Hayır, siz de onun yarattıklarından bir beşersiniz." (Allah) dilediğini bağışlar, dilediğine azap eder. Göklerin, yerin ve bunların arasında bulunanların da hükümranlığı Allah'ındır. Dönüş de ancak onadır.

 5. Misafir
  Allah' sevmek onun dediklerini yapmak demek

 6. Misafir
  "İnsanlar arasında ALLAH'ı bırakıp da ona ortak koşanlar vardır.Onları, (ortak koştukları şeyleri)ALLAH'ı severcesine severler.Müminlerin ALLAH'a olan sevgisi ise daha güçlü bir sevgidir..."

+ Yorum Gönder
allah sevgisi ile ilgili ayetler,  allah sevgisi ile ilgili hadisler,  allah sevgisiyle ilgili ayetler,  allah sevgisi ayet,  allah sevgisi ile ilgili ayet,  allah sevgisi ile ilgili ayet ve hadisler,  sevgi ile ilgili ayetler kısa