+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Mescidi Dırar ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Mescidi Dırar ile ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Mescidi Dırar ile ilgili ayetler nelerdir Mescidi Dırar hakkında ayeti kelimelere örnekler verir misiniz? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Mescidi Dırar ile ilgili ayetler


  Reklam  Cevap:
  Dırar Mescidi

  9/107- Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, mü’minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri Allah ve Resûlüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır. Bunlar, “Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok” diye de mutlaka yemin ederler. Ama Allah şâhitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar.8 8

  9/108- Onun içinde asla namaz kılma. İlk günden temeli takva (Allah’a karşı gelmekten sakınmak) üzerine kurulan mescit (Kuba mescidi), içinde namaz kılmana elbette daha layıktır. Orada temizlenmeyi seven adamlar vardır. Allah da tertemiz onları sever.

  9/109- Binâsını takva (Allah’a karşı gelmekten sakınmak) ve onun rızasını kazanmak temeli üzerine kuran kimse mi daha hayırlıdır, yoksa binasını çökmeye yüz tutmuş bir yarın kenarına kurup, onunla birlikte kendisi de cehennem ateşine yuvarlanan kimse mi? Allah zalimler topluluğunu doğru yola erdirmez.

  9/110- Kurmuş oldukları binaları, (ölüp de) kalpleri paramparça olmadıkça yüreklerinde sürekli bir kuşku olarak kalmaya devam edecektir. Allah hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.


+ Yorum Gönder
mescidi dırar ayeti,  mescidi dirar sure