+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kur´an-ı Kerim´de insanlara hitap eden ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kur´an-ı Kerim´de insanlara hitap eden ayetler

  Reklam

 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Kur´an-ı Kerim´de insanlara hitap eden ayetler


  Reklam  Cevap: Kardeş;
  Kur'an-ı Kerim bütün insanlara indirilmiş bir ilahi kitaptır.Dolayısıyla müslüman (mü'min) olmayanlardan bahsediyorsunuz sanırım..
  Bununla alakalı bir kaç ayeti kerime vere bilirim..

  De ki: "Ey insanlar, eğer benim dinimden yana bir kuşku içindeyseniz, ben, sizin Allah'tan başka ibadet ettiklerinize ibadet etmiyorum, ancak ben, sizin hayatınıza son verecek olan Allah'a ibadet ederim
  . Ben, mü'minlerden olmakla emrolundum." (10/104)

  ''Ey insanlar eğer dirilişten yana bir kuşku içindeyseniz gerçek şu ki biz sizi topraktan yarattık sonra bir damla sudan sonra bir alak'tan (embriyo) sonra yaratılış biçimi belli belirsiz bir çiğnem et parçasından; size (kudretimizi) açıkca göstermek için. Dilediğimizi adı konulmuş bir süreye kadar rahimlerde tutuyoruz. Sonra sizi bebek olarak çıkarıyoruz sonra da erginlik çağına erişmeniz için (sizi büyütüyoruz). Sizden kiminizin hayatına son verilmekte kiminiz de bildikten sonra hiçbir şey bilmeme durumuna gelmesi için ömrün en aşağı ucuna (yaşlılığa) geri çevrilmektedir. Yeryüzünü kupkuru ölü gibi görürsün fakat biz onun üzerine suyu indirdiğimiz zaman titreşir kabarır ve her güzel çiftten (ürünler) bitirir.'' (22/5)  O'nunla Kal..

+ Yorum Gönder