+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kur'an-ı Kerimde yardımlaşmayla ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kur'an-ı Kerimde yardımlaşmayla ilgili ayetler

  Reklam
  Sual: Kur'an-ı Kerimde yardımlaşmayla ilgili ayetler nelerdir yardımlaşma hakkında ayeti kelimeler verir misiniz ? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Kur'an-ı Kerimde yardımlaşmayla ilgili ayetler


  Reklam  Cevap: "Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor." (Nahl, 16/90)

  Allah'a ibadet edin ve ona hiçbir şeyi ortak koşmayın. Ana babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolcuya, elinizin altındakilere iyilik edin. Şüphesiz Allah, kibirlenen ve övünen kimseleri sevmez." (Nisa, 4/36)

  Demek, yüz çevirdiğinizde yeryüzünde bozgunculuk çıkaracak ve akrabalık bağlarını koparacaksınız, öyle mi?" (Muhammed, 47/22)

 3. Misafir
  teşekkürler yardımlaşma konusunda indirilen Ayeti kerimeleri öğrendim

+ Yorum Gönder
yardımlaşma ile ilgili ayetler,  yardımlaşma ile ilgili ayet,  yardımlaşmayla ilgili ayetler,  kuranı kerimde yardımlaşma ile ilgili ayetler ,  kuranda yardımlaşma ile ilgili ayetler,  kuranda geçen yardımlaşma ile ilgili ayetler,  kuranda yardımlaşma