+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kuran'da Şeytana uymanın yasaklanması ile ilgili Ayetler nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran'da Şeytana uymanın yasaklanması ile ilgili Ayetler nelerdir?

  Reklam

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Kuran'da Şeytana uymanın yasaklanması ile ilgili Ayetler nelerdir?


  Reklam  Cevap: Şeytana uymanın yasaklanması

  2/168- Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helal ve temiz olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır.

  2/169- O, size ancak kötülüğü, hayasızlığı ve Allah’a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi emreder.

  2/208- Ey iman edenler! Hepiniz topluca barış ve güvenliğe (İslam’a) girin. Şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır.

  22/3- İnsanlardan kimi vardır ki, hiçbir bilgisi olmadığı halde Allah hakkında tartışmaya girer ve her azgın şeytanın1 ardına düşer. 1

  22/4- Şeytan hakkında, “Her kim onu dost edinirse mutlaka o kimseyi saptırır ve onu cehennem azabına sürükler” diye yazılmıştır.

  24/21- Ey iman edenler! Şeytanın adımlarına uymayın. Kim şeytanın adımlarına uyarsa, bilsin ki o hayasızlığı ve kötülüğü emreder. Eğer Allah’ın size lütfu ve merhameti olmasaydı sizden hiçbiriniz asla temize çıkamazdı. Fakat Allah, dilediği kimseyi tertemiz kılar. Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

  31/21- Kendilerine, “Allah’ın indirdiğine uyun” denildiği zaman, “Hayır, biz babalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız” derler. Şeytan kendilerini cehennem azabına çağırıyor olsa da mı?

  43/62- Sakın şeytan sizi yoldan çevirmesin. Çünkü o size apaçık bir düşmandır.

  6/142- Yine O, hayvanlardan da irili ufaklı var edendir.31 Allah’ın size rızık olarak verdiğinden yiyin de şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır. 31


+ Yorum Gönder
seytana uymakla