+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Ahlak konulu üç ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  evet>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  Reklam
  evet>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> isimli yazı www.Mumsema.com

  bende 5.sınıfa gidiyorum çok isime yaradı

 2. Misafir

  : Ahlak konulu üç ayetler


  Reklam  öğretmenimiz 74 teki hazırlık çalışmalarını yap dedi pardon siz nene hatun ilköğretim okuluna mı

  ya mı gidiyorsunuz?

 3. Misafir
  süper teşekkür ederim

 4. Misafir
  gerçektende çok iyi !!!!!! çok iyi bir site.bizim öğretmen sf74 hazırlık çalışmasının 1. sorusunu bakmıştım.buradan buldum

 5. Misafir
  saol aga cok yardımcı oldun

 6. Misafir
  5. sınıf ögrencisiyim ag saol cok yardımcı oldun :D

 7. Misafir
  Herkes hangi ayetleri yazdığını söyleyebilir mi?

 8. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Kuranı kerimin açıklamalı mealinin indeks bölümünden ahlak konulu üç ayet
  BAKARA SURESİ
  129 - Ey bizim Rabbimiz bir de onlara içlerinden öyle bir peygamber gönder ki onlara senin âyetlerini tilavet eylesin kendilerine kitabı ve hikmeti öğretsin içlerini ve dışlarını tertemiz yapıp onları pâk eylesin. Hiç şüphesiz Azîz sensin hikmet sahibi Sensin.

  151 - Nitekim içinizden size bir peygamber gönderdik. O size âyetlerimizi okuyor sizi temizliyor size kitabı ve hikmeti öğretiyor. Size bilmediğiniz şeyleri öğretiyor.

  172 - Ey iman edenler! Size kısmet ettiğimiz rızıkların hoş ve temiz olanlarından yiyin ve Allah'a şükredin eğer yalnız O'na kulluk ediyorsanız.

  232 - Kadınları boşadığınız zaman iddetlerini bitirdiklerinde aralarında meşru bir şekilde rızalaştıkları takdirde kendilerini kocalarıyla nikâhlanacaklar diye sıkıştırıp engellemeyin. İşte bu içinizden Allah'a ve ahiret gününe iman edenlere verilen bir öğüttür. Bu sizin hakkınızda daha hayırlı ve daha nezihtir. Allah bilir siz bilemezsiniz

  AL-İ İMRAN SURESİ
  77 - Allah'a verdikleri sözü ve yeminlerini az bir paraya satanlar var ya işte onların ahirette bir payı yoktur; Allah kıyamet günü onlarla hiç konuşmayacak onlara bakmayacak ve onları temizlemeyecektir. Onlar için acı bir azab vardır.

  164 - Andolsun ki Allah müminlere kendilerinden onlara kendi âyetlerini okuyan onları arındıran ve onlara kitab ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle büyük bir lütufta bulunmuştur. Oysa onlar daha önce apaçık bir sapıklık içindeydiler.

  NİSA 49 - Kendi nefislerini temize çıkaranları görmüyor musun? Hayır! Ancak Allah dilediğini temize çıkarır. Onlara kıl kadar zulmedilmez.

  ENFAL 53 - Bu Allah'ın bir kavme verdiği nimeti onlar kendilerini değiştirmedikçe değiştirmemesinden dolayıdır. Gerçekten de Allah hakkiyle işiten herşeyi bilendir

  NUR SURESİ
  21 - Ey iman edenler! Şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip ederse şunu bilsin ki o edepsizlikleri ve kötülüğü emreder. Eğer üstünüzde Allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı içinizden hiçbir kimse temize çıkmazdı. Fakat Allah dilediğini arındırır. Allah işitir ve bilir.

  28 - Orada kimse bulamazsanız size izin verilinceye kadar oraya girmeyin. Eğer size "Geri dönün!" denilirse hemen dönün. Çünkü bu sizin için daha temiz bir davranıştır. Allah yaptığınızı bilir.

  30 - (Resulüm!) Mümin erkeklere gözlerini (harama) dikmemelerini ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah onların yapmakta olduklarından haberdardır.

  KALEM 4 - Sen elbette yüce bir ahlak üzeresin.

  FATIR 18 - Hem günah çeken bir kimse başkasının günahını çekmeyecek; yükü ağır basan onun yüklenilmesine çağırsa da ondan bir şey yüklenilmeyecek isterse bir yakını olsun. Fakat sen ancak o kimseleri sakındırısın ki gaybda Rablerinin korkusunu duyarlar namazı dürüst kılarlar. Temizlenen de sırf kendisi için temizlenir. Nihayet dönüş Allah'adır.
  Alıntı.


 9. Misafir
  Bende 5. sınıf öğrencisiyim ve 74. sayfayı öğretmenimiz ödev verdiği için çok işime yaradı. Allah (c.c.) razı olsun..

 10. Misafir
  çok teşekkür ederim çok yardımcı oldu bana bu site sayenizde 100 aldım:D

 11. Misafir
  aynen bende allah razı olasun yanı sızden çok teşekkur ediyoruum

 12. Misafir
  Çok güzel bir site.İnşallah Fatih öğretmen beğenir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
ahlak konulu ayetler,  kuranı kerimin açıklamalı mealinin indeks bölümünden ahlak konulu üç ayet,  kuranı kerimin açıklamalı mealinin indeks bölümünden ahlak konulu ayetler,  kuranı kerimin indeks bölümünden ahlak konulu 3 ayet,  indeks bölümünden ahlak konulu 3 ayet,  kuranı kerimin açıklamalı mealinin indeks bölümünden ahlak konulu 3 ayet,  kuranı kerimin indeks bölümünden ahlak konulu ayetler