+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Hz Muhammedin merhametiyle ilgili kısa ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz Muhammedin merhametiyle ilgili kısa ayetler

  Reklam
  Sual: Hz Muhammed'in s.a.v merhametiyle ilgili kısa bir kaç tane ayet örneği paylaşabilir misiniz ? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Yanıt: Hz Muhammedin merhametiyle ilgili kısa ayetler


  Reklam  Cevap: (Ey Peygamber!) senin izleyicilerine yumuşak davranman Allah’ın rahmetinin bir eseriydi. Çünkü, eğer onlara karşı kırıcı ve sert olsaydın, doğrusu senden koparlardı. Artık onları hoş gör ve bağışlanmaları için dua et.” (Âl-i İmran, 159)

  Biz seni ancak alemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiya, 107)

  And olsun,size kendinizden öyle bir peygamber gelmiştir ki,sizin sıkıntıya uğramanız O’na çok ağır gelir.O,size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir.” (Tevbe,128)

  İyilik ve kötülük bir değildir. Sen fenalığı en güzel şekilde sav. 0 zaman, seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sıcak bir dost oluvermiştir " (41: 34)

+ Yorum Gönder
peygamberimizin merhameti ile ilgili ayetler,  hz muhammedin merhametli oluşu ile ilgili ayetler,  hz muhammedin merhameti ile ilgili ayetler,  hz muhammed ile ilgili kısa ayetler,  peygamberimizin merhameti ile ilgili kıssalar,  hz muhammedin merhametliliği ile ilgili ayetler,  peygamberimizin merhametli oluşu ile ilgili ayetler