+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Fal ile ilgili kuranı kerimde geçen ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Fal ile ilgili kuranı kerimde geçen ayetler

  Reklam

 2. meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~

  Yanıt: fal ile ilgili kuranı kerimde geçen ayetler


  Reklam  Cevap: 5:3 - Leş, kan, domuz eti, Allah'tan başkasının adı anılarak kesilen; boğulmuş, vurulmuş, yukardan düşmüş, boynuzlanmış, canavar yırtmış olup da canlı iken kesmedikleriniz; dikili taşlar (putlar) üzerine boğazlanan hayvanlar ve fal oklarıyla kısmet (şans) aramanız size haram kılındı. Bunların hepsi doğru yoldan çıkmaktır. Bugün kâfirler, dininize karşı ümitsizliğe düşmüşlerdir. Onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım. Size din olarak İslâmı beğendim. Kim açlıktan daralır, günaha istekle yönelmeden bunlardan yemek zorunda kalırsa, ona günah yoktur. Çünkü Allah bağışlayan, merhamet edendir.

  5:90 - Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.

 3. Misafir
  Maide süresi 90. ayeti kerimede Allah'u teala ne kadar güzel açıklamış

+ Yorum Gönder
kuranda fal ile ilgili ayetler,  kuranda fal,  fal ile ilgili ayetler,  kuranı kerimde fal ile ilgili ayetler,  falla ilgili ayetler,  kuranda fal ayetleri,  kuranda fal ile ilgili ayet