+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden İslam dinindeki yasakladıgı alışkanlıklarla ilgili hadis ve ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslam dinindeki yasakladıgı alışkanlıklarla ilgili hadis ve ayetler

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Yanıt: islam dinindeki yasakladıgı alışkanlıklarla ilgili hadis ve ayetler


  Reklam  Cevap: "Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.(Maide Suresi/ 90.Ayet)"

  "Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?(Maide Suresi/91.Ayet)"

  "Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: "Bu ikisinde büyük bir günah ve insanlara bazı yararlar vardır. Ancak günahları yararlarından daha büyüktür." Yine sana neyi başkalarına vereceklerini soruyorlar. De ki: "Sizi sıkmayanını." Allah, düşünesiniz diye, ayetlerini size böylece açıklıyor. (Bakara Suresi/ 219)"


+ Yorum Gönder
islamın yasakladığı davranışlarla ilgili hadisler,  islamın yasakladığı davranışlarla ilgili ayet ve hadisler,  islam dininin yasakladığı kötü alışkanlıklar ile ilgili ayet ve hadisler,  allahın yasakladığı davranışlarla ilgili ayetler,  islam dininin yasakladığı davranışlarla ilgili hadisler,  dinimizin yasakladığı davranışlar ile ilgili ayet ve hadisler,  islam dini yasakladıgı kötü alışkanlıklar ayet ve hadisler