+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kuranı kerim de temizlikle ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranı kerim de temizlikle ilgili ayetler

  Reklam




  Sual: Kuran ı Kerimde Temizlikle Ilgili Ayetleri Bulmaya çalışıyorum.hangi Ayetlerde Geçiyor Yardımcı Olursanız Memnun Olurum. ?







 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Kuranı kerim de temizlikle ilgili ayetler


  Reklam



  Cevap: Temizlik ayetleri

  9. Sure (Tevbe Suresi), 107. Ayet
  Bir de zararlı faaliyetlerde bulunmak, küfre yardım etmek, mü'minler arasına ayrılık sokmak için ve öteden beri Allah ve Resûlüne karşı savaşanlara üs olsun diye bir mescit yapanlar vardır. Bunlar, "Bizim iyilikten başka hiçbir kasdımız yok" diye de mutlaka yemin ederler. Ama Allah şâhitlik eder ki bunlar mutlaka yalancıdırlar.

  9. Sure (Tevbe Suresi), 108. Ayet
  Onun içinde asla namaz kılma. İlk günden temeli takva (Allah'a karşı gelmekten sakınmak) üzerine kurulan mescit (Kuba mescidi), içinde namaz kılmana elbette daha layıktır. Orada temizlenmeyi seven adamlar vardır. Allah da tertemiz onları sever.

  35. Sure (Fâtır Suresi), 18. Ayet
  Hiçbir günahkâr başka bir günahkârın yükünü yüklenmez. Günah yükü ağır olan kimse, (bir başkasını), günahını yüklenmeye çağırırsa, ondan hiçbir şey yüklenilmez, çağırdığı kimse yakını da olsa. Sen ancak, görmedikleri halde Rablerinden için için korkanları ve namaz kılanları uyarırsın. Kim arınırsa ancak kendisi için arınmış olur. Dönüş ancak Allah'adır.

  74. Sure (Müddessir Suresi), 1. Ayet
  Ey örtünüp bürünen (Peygamber!)

  74. Sure (Müddessir Suresi), 2. Ayet
  Kalk da uyar.

  74. Sure (Müddessir Suresi), 3. Ayet
  Rabbini yücelt.

  74. Sure (Müddessir Suresi), 4. Ayet
  Nefsini arındır.

 3. Misafir
  Çok güzel açıklama yaptınız teşekkürler

+ Yorum Gönder
temizlikle ilgili ayetler,  kuranda temizlikle ilgili ayetler,  kuranı kerimde temizlikle ilgili ayetler,  kuranı kerim de temizlikle ilgili ayetler