+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Dinimizin temizliğe verdiği önemi belirten Kurandan ayetler, Allahın sözleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dinimizin temizliğe verdiği önemi belirten Kurandan ayetler, Allahın sözleri

  Reklam

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: dinimizin temizliğe verdiği önemi belirten Kurandan ayetler, Allahın sözleri


  Reklam  Cevap: Kuranda temizlik ile alakali tahmini 3 ayet geçiyor

  5:6 - Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman, yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın. Başlarınızı meshedin, iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz temizlenin. Hasta iseniz, yahut yolculukta iseniz, yahut biriniz abdest bozmaktan gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız, su da bulamamışsanız, temiz bir toprağa teyemmüm edin. Bunun için de yüzlerinizi ve ellerinizi o toprakla meshedin. Allah size bir güçlük çıkarmak istemiyor, fakat sizi temizlemek ve şükredesiniz diye de üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor.
  8:11 - O sırada size, yine katından bir güven ve esenlik olmak üzere bir uyku sardırıyordu, sizi temizlemek, şeytanın vesvesesini sizden gidermek, yüreklerinize kuvvet vermek ve ayaklarınızı sağlam durdurmak için gökten üzerinize yağmur indiriyordu.
  74:4 - Elbiseni temizle.

+ Yorum Gönder
dinimizin temizliğe verdiği önemi belirten ayet,  dinimizin temizliğe verdiği önem ile ilgili ayet,  dinimizin temizliğe verdiği önemi belirten ayetler,  dinimizin temizliğe verdiği önem,  dinimizin temizliğe verdiği önemni belirten sureler