+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden İslam dininin temizliğe verdiği önemi anlatan hadis ve ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslam dininin temizliğe verdiği önemi anlatan hadis ve ayetler

  Reklam

 2. Arsoy
  Devamlı Üye

  --->: islam dininin temizliğe verdiği önemi anlatah hadis ve ayetler


  Reklam  Cevap: Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın.) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün. Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister. Umulur ki şükredersiniz. (5/6)

  Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)

  Elbiseni temizle. (74/4)

  Ayrıca burada bulabilirsin.

  http://www.mumsema.com/hadisler-bolumu/42739-temizlik-gusul-abdest-ile-ilgili-hadisler.html

 3. RoCkÇu_KıZ
  Üye
  TeşekkürleR..GeRçekTen Ç0q işime yaRadı..

 4. RoCkÇu_KıZ
  Üye
  Ama anLamlaRınıDa yaRına qaDaR YazsaNız SeviniRm..Lütfen..Lütfen..EğeR bulamazSan öDevDen sıFıR aLıRıM..

 5. Misafir
  Ey iman edenler namaza kalktığınız zaman yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın başlarınızı meshedin ve her iki topuğa kadar ayaklarınızı da (yıkayın) Eğer cünüpseniz temizlenin (gusül edin); eğer hasta veya yolculukta iseniz ya da biriniz ayak yolundan (hacet yerinden) gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız da su bulamamışsanız bu durumda temiz bir toprakla teyemmüm edin (hafifçe) yüzlerinize ve ellerinize ondan sürün Allah size güçlük çıkarmak istemez ama sizi temizlemek ve üzerinizdeki nimeti tamamlamak ister Umulur ki şükredersiniz (5/6)

  Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu (8/11)

  Elbiseni temizle (74/4)

 6. Misafir
  oyee işte budur, amma velakin ,ödevim bu değildi.

 7. Misafir
  evet ya odev ıcın ))
  mutlu oldum

+ Yorum Gönder
islam dininin temizliğe verdiği önem ile ilgili ayetler,  islamın temizliğe verdiği önem ile ilgili ayetler,  dinimizin temizliğe verdiği önem ile ilgili ayet ve hadisler,  islam dininin temizliğe verdiği önemi anlatan ayet ve hadisler,  dinimizin temizliğe verdiği önemle ilgili ayetler,  islam dininin temizliğe verdiği önem ayet ve hadisler,  dinimizin temizliğe verdiği önem ile ilgili ayet