+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kalp temizliği hakkında Ayetler Hadisler sözler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kalp temizliği hakkında Ayetler Hadisler sözler

  Reklam
  Sual: Kalp temizliği hakkında Ayetler Hadisler sözlere ihtiyacım var bana Kalp temizliği hakkında ayet ve hadisler ve güzel sözler bulur musunuz ? ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: kalp temizliği hakkında Ayetler Hadisler sözler


  Reklam  Cevap: Kalp ve temizliği hakkında ayet mealleri


  7. Sure (A'râf Suresi), 43. Ayet
  Biz onların kalplerinde kin namına ne varsa söküp attık. Altlarından da ırmaklar akar. "Hamd, bizi buna eriştiren Allah'a mahsustur. Eğer Allah'ın bizi eriştirmesi olmasaydı, biz hidayete ermiş olamazdık. Andolsun Rabbimizin peygamberleri bize hakkı getirmişler" derler. Onlara, "İşte yaptığınız (iyi işler) sayesinde kendisine varis kılındığınız cennet!" diye seslenilir.


  10. Sure (Yûnus Suresi), 57. Ayet
  Ey insanlar! İşte size Rabbinizden bir öğüt, kalplere bir şifâ(kalp temizleyen) ve inananlar için yol gösterici bir rehber ve rahmet (olan Kur'an) geldi.


  13. Sure (Ra'd Suresi), 28. Ayet
  Onlar, inananlar ve kalpleri Allah'ı anmakla huzura kavuşanlardır. Biliniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur(kap temizliği ve huzuru zikirlerdir.)


  23. Sure (Mü'minûn Suresi), 78. Ayet
  Halbuki O, sizin için kulakları, gözleri ve gönülleri yaratandır. Ne kadar az şükrediyorsunuz!


  32. Sure (Secde Suresi), 9. Ayet
  Sonra onu şekillendirip ona ruhundan üfledi. Sizin için işitme, görme ve idrak duygularını yarattı. Ne kadar az şükrediyorsunuz!


  33. Sure (Ahzâb Suresi), 4. Ayet
  Allah, hiçbir adamın içine iki kalp koymamıştır. Kendilerine zıhâr yaptığınız eşlerinizi de anneleriniz yapmamıştır. Yine evlatlıklarınızı da öz çocuklarınız (gibi) kılmamıştır. Bu sizin ağızlarınızla söylediğiniz (fakat gerçekliği olmayan) sözünüzdür. Allah ise gerçeği söyler ve doğru yola iletir.

+ Yorum Gönder
kalp temizliği ile ilgili hadisler,  kalp temizliği ile ilgili ayetler,  kalp temizliği ile ilgili sözler,  kalp temizligi ile ilgili hadisler,  kalp temizliği hadis,  kalp temizli giyle ilgili guzel sozler,  insanın kalbini temizleyen ayetler