+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sure ve Ayetler Kategorisinden Kuranı Kerimde şeytandan Korunma Ayetleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranı Kerimde şeytandan Korunma Ayetleri

  Reklam
  Sual: Kuranı Kerimde şeytandan Korunma Ayetlerine ihtiyacım var bana Kuranı Kerimde şeytandan Korunma Ayetleri yayımlar mısınız Lütfen Bana Yardım Olun ? 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: şeytanın şerrinden Korunmak Için Kuran Ayetleri


  Reklam  Cevap: Nas suresi, Ayete-l Kürsi bu ikisi en efdal olanıdır.

 3. imam
  Üye
  KURAN`DA GEÇEN ŞEYTAN İLE İLGİLİ AYETLER


  Ey insanlar, yeryüzünde olan şeyleri helal ve temiz olarak yiyin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Gerçekte o, sizin için apaçık bir düşmandır. (2/168)

  Ey iman edenler, hepiniz topluca "barış ve güvenliğe (Silm'e, İslam'a) girin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır. (2/208)

  Şeytan, sizi fakirlikle korkutuyor ve size çirkin -hayasızlığı emrediyor. Allah ise, size kendisinden bağışlama ve bol ihsan (fazl) vadediyor. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir. (2/268)

  Faiz (riba) yiyenler, ancak şeytan çarpmış olanın kalkışı gibi, çarpılmış olmaktan başka (bir tarzda) kalkmazlar. Bu, onların: "Alım-satım da ancak faiz gibidir" demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi haram kılmıştır. Kime Rabbinden bir öğüt gelir de (faize) bir son verirse, artık geçmişi kendisine, işi de Allah'a aittir. Kim (faize) geri dönerse, artık onlar ateşin halkıdır, orada sürekli kalacaklardır. (2/275)

  Ve meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise, diretti ve kibirlendi, (böylece) kafirlerden oldu. (2/34)

  Fakat Şeytan, oradan ikisinin ayağını kaydırdı ve böylece onları içinde bulundukları (durum)dan çıkardı. Biz de: "Kiminiz kiminize düşman olarak inin, sizin için yeryüzünde belli bir vakte kadar bir yerleşim ve meta vardır" dedik. (2/36)

  İki topluluğun karşı karşıya geldikleri gün, sizden geri dönenleri, kazandıkları bazı şeyler dolayısıyla şeytan onların ayağını kaydırmak istemişti. Ama andolsun ki, Allah onları affetti. Şüphesiz Allah, bağışlayandır, yumuşak olandır. (3/155)

  İşte bu şeytan, ancak kendi dostlarını korkutur. Siz onlardan korkmayın, eğer mü'minlerseniz, Ben'den korkun. (3/175)

  Fakat onu doğurduğunda -Allah onun ne doğurduğunu daha iyi bilirken- dedi ki: "Rabbim, doğrusu bir kız (çocuğu) doğurdum. Erkek ise, kız gibi değildir. Ona Meryem adını koydum. Ben onu ve soyunu o taşa tutulmuş (kovulmuş) şeytandan Sana sığındırırım." (3/36)

  Onlar, O'nu bırakıp da (birtakım) dişilere taparlar. Onlar o her türlü hayırla ilişkisi kesilmiş şeytandan başkasına tapmazlar. (4/117)
  Ve onlar, mallarını insanlara gösteriş olsun diye infak ederler, Allah'a ve ahiret gününe de inanmazlar. Şeytan, kime arkadaş olursa, artık ne kötü bir arkadaştır o. (4/38)

  Sana indirilene ve senden önce indirilene gerçekten inandıklarını öne sürenleri görmedin mi? Bunlar, tağut'un önünde muhakeme olmayı istemektedirler; oysa onlar onu reddetmekle emrolunmuşlardır. Şeytan da onları uzak bir sapıklıkla sapıtmak ister. (4/60)

  İman edenler Allah yolunda savaşırlar; inkar edenler ise tağut yolunda savaşırlar öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın. Hiç şüphesiz, şeytanın hileli-düzeni pek zayıftır. (4/76)

  Andolsun, Biz en yakın olan göğü (dünya göğünü) kandillerle süsleyip-donattık ve bunları, şeytanlar için taşlama-birimleri (rücum) kıldık. Onlar için çılgınca yanan ateşin azabını hazırladık. (67/5)

  O (Kur'an) da kovulmuş şeytanın sözü değildir. (81/25)

 4. Misafir
  Saol ödevim için çok yardımcı oldun

 5. Misafir
  saol harika bilgler sunmuşsun ödevim harika olacak

 6. Misafir
  aynen süper ayet ve hadisler buldum ödevim süper harika ooooolllluuucccaaakkk

 7. Misafir
  kusura bakmayın buraya başka şeyler yazıcam ama site harika bir site kaan ersal seni çook seviyorum siteniz çok işime yaradı

 8. Misafir
  birazdaha uzun olsaydı daha işime yarayacaktı

 9. Misafir
  teşekkürler süper bir site sizin sayenizde iyi bir not alacagım tşşkk

 10. Misafir
  allah razı olsun sizin gibilerden sizin sayenizde ii bir not alacam

 11. Misafir
  çok güzel bir site ödevim 100 geldi :D

 12. Misafir
  güzel olmuş beğendim

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
şeytandan korunma ayetleri,  şeytandan korunmak için ayetler,  şeytandan korunmak için kurandan ayetler,  kuranda şeytandan korunma ayetleri,  şeytan korunmak için ayetler,  kuranda korunma ayetleri,  şeytandan korunma